GeriGündem "Psikolojik tedavi görmesi lazım"
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Psikolojik tedavi görmesi lazım"

Trabzon Numune Hastanesi doktorlarından Opr. Dr. Haydar Köksal, ameliyatla midesinden yaklaşık 1 kilo ağırlığında çivi, vida, anahtar, madeni paralar ile çay kaşığı çıkarılan hastanın, iyileştikten sonra psikolojik tedavi görmesi gerektiğini söyledi.

Köksal, Rize'de, mide ağrısı şikayetiyle Rize Devlet Hastanesi'ne kaldırılan ve midesinde çok sayıda yabancı madde tespit edilen Servet Top'un (30) önce Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi'ne, oradan da Trabzon Numune Hastanesi'ne sevk edildiğini anımsattı.

Hastayı dün sabah ameliyat ettiklerini ve 3 saat süren ameliyatın ardından, hastanın karnından yaklaşık 1 kilo ağırlığında çivi, vida, anahtar, madeni paralar ile çay kaşığı çıkardıklarını hatırlatan Köksal, “Hastanın hayati tehlikesi var. Kendisini cerrahi yoğun bakımda tutuyoruz. Burada yaklaşık 1 hafta kalacak” dedi.

Top'un mide ve karın bölgesinin aşırı derecede iltihaplandığını ifade eden Köksal, “Midesi çok kötü durumda. İltihaplı bölgede dikişler bir süre sonra atabilir. Bu nedenle sürekli gözetim altında tutmalıyız. Ne zaman taburcu olabileceği konusunda birşey söyleyemiyoruz” diye konuştu.

Köksal, Top'un iyileştikten sonra mutlaka psikiyatrik tedavi görmesi gerektiğini vurgulayarak, “Kişi psikolojik olarak rahatsız. Bu rahatsızlığından dolayı yabancı cisim yeme alışkanlığı var. Eğer bu yönde de tedavi edilmezse hastaneden çıktıktan sonra bu alışkanlığına devam edebilir” dedi.

Köksal, Servet Top'un tamamen iyileştikten sonra sağlıklı şekilde yaşamını devam ettirebileceğini de sözlerine ekledi.

SERVET TOP'UN KOMŞULARI

Rize'nin Boğaz Mahallesi Muhtarı Mehmet Bükey, Servet'in daha önce çok güçlü ve kuvvetli biri olduğunu, koruma görevlisi olarak çalıştığını söyledi.

Anne ve babasının boşanmasının ardından Servet'in boşluğa düştüğünü ifade eden Bükey, “Servet ailesinin parçalanmasından sonra psikolojik sorunlar yaşadı. Kendisi ile ilgilenilmesi için ilginç şeyler yapıyordu. Kışın denize dalıyor, midye çıkarıyor, yiyordu. Atatürk büstüne elbise giydirdi. İki kez Rize Valiliği'nin katkıları ile tedavi görmesi için hastaneye yatırdık. Ama fayda olmadı. Son zamanlarda iyice halden düştüğünü görünce komşuların yardımı ile hastaneye gönderdik. Ama böyle bir şeyler yuttuğunu bilmiyorduk” dedi.

Servet Top'un komşuları İbrahim Ekşi, Avni Kar, Hasan Demirci ve Fahriye Çoğalmış ise Servet'in yalnız yaşadığını, hergün sırayla Servet'in yiyecek ihtiyacını karşıladıklarını belirterek, hep dikkat çekmek istediğini ve mahalle çocuklarının kendisinden korktuğunu söylediler.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle