Gündem Haberleri

  Psikologlarladan Malatya Çocuk Yuvası'na destek

  MALATYA (A.A)
  30.10.2005 - 11:11 | Son Güncelleme:

  Türk Psikologlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ayşe Yalın, Malatya Çocuk Yuvası'nda kalan çocukların desteklenmesi konusunda dernek olarak işbirliği yapmaya hazır olduklarını bildirdi.

  Prof. Dr. Yalın, derneğin internet sitesinde yaptığı açıklamada, Malatya Çocuk Yuvası'ndaki şiddet görüntülerinin yayınlanması sonrasında yaşanan gelişmeleri dikkatle izlediklerini kaydetti.

  Toplu bakım verilen kurumlardaki çocuklar ile evde yaşayan çocukların gereksinimlerinin aynı olduğunu, bu kurumlardaki çocukların evdekilere göre çok daha incinebilir durumda bulunduğunu belirten Yalın, şunları kaydetti:
  “Çocukların çeşitli gereksinimleri bulunuyor. Yaşamları için hava, su, besin, sıcaklık, şefkat, bedensel ve psikolojik güven hissine, yaşamın korunması için barınma, güvende olma, hijyen ve koruyucu sağlık hizmetlerinin sağlanmasına muhtaçlar. Yaşamın bezenmesi için ise müzik, oyun, oyuncak, resim, masal gibi gereksinimleri var.”

  Prof. Dr. Yalın, Malatya Çocuk Yuvası'nda yaşananların kurumdaki çocukları ne derece örselediği ve travmatik bir yaşantıya neden olduğu gerçeğiyle karşı karşıya bulunulduğunu, çocukların desteklenmesi konusunda dernek olarak işbirliği yapmaya hazır olduklarını bildirdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı