GeriGündem Psikohayat'ın yeni sayısı çıktı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Psikohayat'ın yeni sayısı çıktı

Psikohayat'ın yeni sayısı çıktı
refid:15117265 ilişkili resim dosyası

Psikohayat Dergisi giderek yaygınlaşan depresyonu dosya konusu yaptı….

Depresyonu tüm boyutları ile alan dergi yeni tedavi imkanlarına dikkat çekiyor. Dergi Amerika Psikiyatri Birliği’nin geçtiğimiz ay düzenlediği APA Kongresi’nde yoğun biçimde tartıştığı ve pek çok vaka örneklerini sundukları ve giderek yaygınlaşan Türkiye’de NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi ve Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi’nin ilk uygulayıcı olduğu Depresyon tedavisinde yeni bir çığır açan Manyetik Uyarım Tedavisi konusunu ele alıyor.

Aşırı hassas kişiler üzerine iki kitabı bulunan ve yıllardır bu konuda sıkıntısı olanlara başa çıkma teknikleri konusunda dersler veren Dr. Ted Zeff aşırı hassas kişilerin özellikleri konusunda yapılan söyleşide dikkat çekici tespitlerde bulunuyor. Yine Türkiye’de en çok yazan, tanınmış psikiyatrislerden Prof. Dr. Özcan Köknel ile Uzm. Psk. Necmettin Gürsoy’un gerçekleştirdiği söyleşide Prof. Köknel bir itirafta bulunuyor ve ilk hastalarının oyuncaklarını olduğunu anlatıyor.

Uğur Canbolat’ın yayın yönetmenliğinde çıkan PSİKOHAYAT Dergisinin bu sayısına; Dr. Semra Baripoğlu, Dr. Oğuz Tan, Dr. Barış Önen Ünsalver, Ünal Livaneli,Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Psk. Cengiz Demirsoy, Dr. Hakan Erkaya, Dr. Gökben Hızlı Sayar, Dr. Serdar Alparslan, Ayda Çayır, Psk. Yasemin Ozan, Psk. Zehra Erol, Psk. Yıldız Burkovik, Dr. Hasan Basri İzgi, Psk. Necmettin Gürsoy, Psk. Çiğdem Demirsoy, Psk. Neşe Özkarslı,Nilifer Fırat, Dr. Özlem Mestcioğlu katkıda bulundu.

Tasarımlarını taze ajanstan Tarık Şimşek, Görsel Yönetmenliğini Sema Türk, Redaksiyonunu Merve Arkaç gerçekleştirdi. Dergi, okullara, kamu kurum ve kuruluşlarına, danışmanlık bürolarına, kreşlere ücretsiz gönderiliyor.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle