Gündem Haberleri

  Protez parası yeni işinden etti

  Teslime TOSUN/ANTALYA, (DHA)
  18.08.2006 - 11:41 | Son Güncelleme:

  Antalya'da diş hekimi eşi Barış Çetin'in, annesi Nebahat Bedirhanoğlu'nun diş tedavisini yapıp parasını kendisinden tahsil ettiğini ileri süren ve bunu boşanma davasında gündeme getiren İngilizce öğretmeni Neslihan Çetin, Antalya Valiliği AB Projeleri Koordinasyon Merkezi'ndeki görevinden alınarak Kaş'taki eski görev yerine verildi.

  CİCİM AYLARI ÇABUK BİTTİ

  Diş hekimi 29 yaşındaki Barış Çetin, 11 yıl önce lise yıllarında tanıştığı ve aşık olduğu Neslihan Bedirhanoğlu ile 3 yıl önce evlendi. Evlilikleri birinci yılını doldurmadan çift arasında şiddetli geçimsizlik başgösterdi. Diş hekimi Çetin, eşinin kıskançlık krizlerine girdiğini belirterek 1'inci Aile Mahkemesi'ne boşanma davası açtı. Kaş İlçesi'nin Palamut Köyü İlköğretim Okulu'nda görev yapan ve boşanmak istemeyen 29 yaşındaki Neslihan Çetin, ilk duruşmalarda eşini sevdiğini söyledi.

  DAMAT 2 TAKSİT YAPTI İDDİASI/images/100/0x0/55ea5077f018fbb8f877c7a1

  Bir süre sonra Antalya Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan AB Projeleri Koordinasyon Merkezi'ne tercüman olarak atanan ODTÜ mezunu ve iki yabancı dil bilen Çetin, geçen ay yapılan son duruşmada bir başka iddiayı ortaya attı. Öğretmen Çetin, annesinin protez dişlerini yapan eşinin 1000 YTL'yi kendisinden iki taksitte istediğini ve 500 YTL'sini ödediğini ileri sürdü. Kalan 500 YTL'yi de bir sonraki ay ödeyebileceğini söyleyen öğretmen çetin, "Bu bana çok koydu. Ben de boşanmak istiyorum. Çok para kazanıyor. Bana nafaka versin” diye savunma yaptı.

  ESKİ İŞİNE DÖNDÜ

  Daha sonra AB Projeleri Koordinasyon Merkezi'ndeki yeni görevinin eğitimi için Ankara'ya giden Neslihan Çetin, 15 gün sonra Antalya'ya döndü. Çetin'in dava dosyasında geçen cümleleri, Antalya'ya döndüğü gün 3 Ağustos'ta gazetelerde haber olarak geniş yer buldu. Kadrosu Milli Eğitim Bakanlığı'nda ‘sınıf öğretmeni’ olarak geçen Neslihan Çetin için, 4 Ağustos'ta Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya'nın, “Antalya Valiliği'nin ilgi emri ile AB Projeleri Koordinasyon Merkezi'nde görevlendirilen Kaş İlçesi Palamut Köyü İlköğretim Okulu öğretmeni Neslihan Çetin'in asli ve eski görevine iadesini 'olur'larınıza arz ederim” yazısı Vali Aladdin Yüksel'e sunuldu. Vali Yüksel, aynı gün bu talebi onayladı.

  AB Projeleri Koordinasyon Merkezi'nde çalışmak için özel eğitim alan, ODTÜ mezunu olan, İngilizce ve Almanca bilen Neslihan Çetin'in Kaş'taki köy ilköğretim okuluna tekrar atanması, “Annesinin dişleri ve boşanma davası koltuğundan etti” yorumlarına neden oldu.

  Çetin, okuldaki görevine başlamadan önce yıllık izine ayrıldı.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı