Gündem Haberleri

  Progress Software’de büyüme

  Hürriyet İnternet
  02.02.2006 - 12:19 | Son Güncelleme:

  İş uygulamaları geliştirme, dağıtım, bütünleştirme ve işletme yönetimi alanında global altyapı uygulamaları sağlayan Progress Software, özel anlaşma ile Actional Şirket Ortaklığı’nı bünyesine katma yolunda karara vardı. İşlemlerin tamamlanmasının ardından Actional, Sonic Software’in parçası haline gelmiş olacak.

  Sonic Software, kurumsal hizmet veriyolunu bulup onun lider sağlayıcısı olan ve aynı zamanda Progress Software Şirketi’ne bağlı olan işletim birimi.SOA’ya geçiş yapan tüm kuruluşlar, ister ilk projelerine başlamakta olanlar isterse de tamamıyla dağıtımı yapılmış büyük-ölçekli SOA üretim ortamlarına sahip olanlar, Actional’ın ürünlerinden büyük oranda faydalanacaklar. Actional’ın SOA görünürlük ve yürütme-süresi idaresi BT ve işletmeler arası işbirliğini güvence altına alıyor. Bunu yaparken işletmelerin görevlerini gerçek-zamanlı biçimde izleyerek analiz ediyor. Güvenlik tedbirlerine ve şartnamelere uygun biçimde kurumsal SOA uygulamalarını optimize ediyor.

   

  Actional’in sahip olduğu teknoloji tüm bu yapılanları oldukça düşük kaynak tüketimi ile gerçekleştiriyor ve sistem performansı minimum düzeyde etkileniyor.Rekabet halindeki mevcut ürünlerin aksine, Actional Looking Glass(TM) sağladığı uçtan-uca işletme yöntemi ile her tür SOA dağılımı için görünürlük sağlıyor. Actional’ın izinsiz girmeyen Hayalet Ajanları ve eşsiz işlem takip teknolojisi ile Looking Glass direkt SOA ağından geçen hizmet ve mesajları tespit ediyor; dinamik olarak benzersiz SOA görünürlüğü ve içyüzünü kavrama hedefiyle her adımı haritalıyor. Geniş kullanım alanı ve performansı idareye, sorun çözümüne ve işlem optimizasyonuna göre ilişkilendiriliyor.

   

  Bireysel hizmetlerin görüntülenmesinin ötesinde Looking Glass, otomatik olarak geniş çeşitlilikteki uygulama sunucuları, veritabanları ve ağ cihazlarındaki işletme hareketlerini de izleyip tespit ediyor. Actional SOAPstation(TM), SOA projelerinin yönetimi ve dağılımıyla ilgili maliyeti ve karmaşıklıkları çarpıcı bir biçimde azaltmaya aracılık ediyor. SOA-tabanlı iş hareketlerindeki etkin aracılığı ile SOAPstation, direktif-tabanlı güvenlik ve giriş kontrolü, hizmet düzeyi anlaşma (SLA) yönetimi ve uygulamasını gerçekleştiriyor. Hizmet zamanı sırasında sistemde oluşan etkiyi, proaktif, bozucu olmayan etkili bir izleme ve kontrolü sağlayarak en aza indiriyor.

   

  Sonic’in SOA Suite’i ve Actional’in ürünlerinin oluşturduğu ikili --her biri kendini kanıtlamış, kendi kulvarlarında en iyi nesil SOA ürünlerine sahip yapılar-- Sonic’i piyasada platformdan-bağımsız, kurumsal-düzeyde SOA altyapılı yazılım alanında lider konuma yükseltiyor.

  Sonic, yapmış olduğu Sonic ESB(R) ile SOA kurumsal ortamında tercih edilen bir bağlantı, aracılık ve düzenleme/ayarlama hizmetleri platformu oluşturmuş durumda. Actional’ın SOA görünürlük ve yürütme süresi idaresi ile ilgili platform-bilinemezlik yaklaşımı, SOA kurumsal tümleşik yazılım hizmet veriyollarını (ESBs), uygulama sunucularını ya da diğer teknolojileri destekleyebilmesini sağlıyor.

   

  Sonic ve Actional ürün hatlarına ek olarak, Progress Software olay akış işleme (ESP) platformu sağlıyor ve NEON Systems’in devralınma işleminin tamamlanmasıyla beraber mainframe SOA bütünleşmesinin de gerçekleşmesini bekliyor. Progress, başka hiç bir sağlayıcının kritik sorunları çözmek için tasarlanmış kurumsal SOA başarısını getirecek olan böyle bir ürünler kuşağı dizisini sunabileceğine inanmıyor. ESP, işletme sürecini yerine getirmeyi, olayları gerçek-zamanlı analiz ederek ve iş-tanımlı kurallara göre otomatik eylemlerini anlık olarak başlatarak SOA ortamında optimize ediyor.

  NEON’un Shadow RTE ürünleri kurumsal yazılımlara mainframe uygulamalarıyla bütünleşiklik imkanı vererek –pek çok kritik hizmetin çalıştığı- doğrudan kendi SOA ortamlarında tam güvenlik ve işletim verimine sahip olarak çalışmalarını sağlıyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı