Gündem Haberleri

  Profesör 4 yıldır beni taciz ediyor

  Hürriyet Haber
  05.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Öğrenciden skandal suçlama

  Selçuk Üniversitesi öğrencisi N.K., ‘‘Prof. Ünlü beni odasına çağırıp ‘Vücudun çok diri' diyor. Kocamla seks hayatımı soruyor’’ iddiasında bulundu.

  SELÇUK Üniversitesi Eğitim Fakültesi Almanca Öğretmenliği dördüncü sınıf öğrencilerinden N.K., Alman Dili Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Selçuk Ünlü’nün kendisine cinsel tacizde bulunduğunu öne sürdü. Eğitim Fakültesi Dekanlığı'na verdiği dilekçesinde evli olduğunu vurgulayan N.K., ‘‘Bu bölümü kazandığımdan beri Selçuk Bey'in tacizine maruz kalıyorum. Dayanacak gücüm kalmadı’’ dedi. N.K. dilekçesinde şunları yazdı:

  İntiharı bile düşündüm

  ‘‘Prof. Dr. Selçuk Ünlü tarafından 4 yıldır sürekli baskı altında tutulmaktayım. Bugüne kadar sessiz kaldım. Hem Selçuk Bey'den korkuyordum, hem de eşim ve arkadaşlarımdan çekiniyordum. Fakat beynim iflas derecesine geldi. İntiharı dahi düşüdüm. Evlilik olayından sonra Selçuk Bey daha cesaretlenmişti. Arkadaşlarımın yanında bile tacizde bulunmaktan çekinmiyordu. Kitap alma bahanesiyle odasına çağırıp bana 'Vücudun hiç değişmedi. Hálá çok diri ve formda. Peki sen beni nasıl buluyorsun? Hálá genç görünüyor muyum? Eşinle seks hayatın nasıl gidiyor, anlatsana. Ama bunları sakın dışarda duymayayım. Okulun hálá devam ediyor, biliyorsun. İpler benim elimde. Bu binada ben ne dersem o olur. Beni anlıyorsun değil mi kızım, akıllı ol' diyordu. Bu durumdan kurtulmak istiyorum, aslında bu durumu yaşayan tek öğrenci ben değilim bu bölümde. Benim durumumda olan başka arkadaşlarım da var, ama açıklamaya korkuyorlar.’’ 40 kadar öğrenci, Prof. Ünlü'nün, Almanya'dan dönemi geçmiş kitaplar getirerek kendilerine fahiş fiyatan sattığını ileri sürdü.

  Daha önce de yapmış

  Dilekçeyi doğrulayan Üniversite Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sezgin, Prof. Dr. Selçuk Ünlü hakkında daha önce de bu tür iddiaların ortaya atıldığını kaydetti. Dekan, ‘‘Birinci soruşturma sonuçlandı ve kendisi öğrencilerle ilişkili olmayan bir bölüme verildi. Şimdi şu anda ikinci soruşturma sürüyor. Suçlu bulunursa hakkında yasal işlem yapılacak’’ dedi. KONYA, (DHA)

  Başkaları da var

  Prof. Dr. Selçuk Ünlü'nün tacizlerine dayanamadığını söyleyen N.K. üniversite yönetimine dilekçe yazdı. ‘‘İntihar etmeyi bile düşündüm’’ diyen N.K. (ortada), tacize uğrayan başka kız öğrencilerin de olduğunu öne sürdü.

  SUÇLANAN PROFESÖR

  Öğrencilere tavsiyede bulundum

  ÖĞRENCİSİNE cinsel tacizde bulunmakla suçlanan 3 çocuk babası Prof. Dr. Selçuk Ünlü (57), hakkındaki iddiaları reddederek şunları söyledi: ‘‘Almanca gibi bir yabancı dil nasıl öğrenilir? Şırınga edilmez. Öğrenciler odama geliyorlar, 'Hocam kitap var mı?' diye soruyorlar. Ben de kendilerine tavsiyelerde bulunuyorum. İstedikleri kitabı alır giderler. Zorla kitap satmadım. Bende olan roman, hikáye, kitap, mecmua gibi Almanca yazılı eserleri tavsiye ederim.’’

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı