Gündem Haberleri

  Prof. Dr. Öztürk'ün açtığı tazminat davasına ret

  A.A
  05.05.2010 - 12:21 | Son Güncelleme:

  Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk'ün, yaptığı açıklamalarla kişilik haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesiyle sanatçı Sibel Can ve Hürriyet Gazetesi Muhabiri Sema Eren Denker aleyhine açtığı manevi tazminat davası reddedildi.

  Ankara 24. Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki duruşmaya Öztürk'ün avukatı Engin Yeşilyurt, Can'ın avukatı Başak Sönmez ve Denker'in avukatı Seçil Özdikmenli katıldı.

  Avukatların son beyanlarının dinlenmesinin ardından davanın reddedildiği açıklandı.

  Sanatçı Sibel Can'ın, Sulhi Aksüt'e boşanma davası açtığı sırada yaptığı, “Sulhi ile Yaşar Nuri Öztürk çok iyi arkadaşlar. Hatırlarsanız, Yaşar Nuri Öztürk'ün, eşi Canan Öztürk'ü danışmanıyla aldattığı iddia edilmişti. Kadıncağız da bunları basmıştı. Aldatılan, mağdur olan Canan Hanım, 6 ay evden uzaklaştırıldı. Bütün bunları organize eden Sulhi idi. Şimdi ben ona aynısını yaptım” şeklindeki açıklamaları, Hürriyet Gazetesi'nde, muhabir Sema Eren Denker imzalı haberde yer almıştı.

  Öztürk, haberde kişilik haklarına saldırıda bulunulduğu gerekçesiyle Can ve Denker aleyhine 10 bin TL'lik manevi tazminat davası açmıştı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı