Gündem Haberleri

  Prof. Dr. Esin Konanç hayatını kaybetti

  DHA
  21.12.2009 - 01:32 | Son Güncelleme:

  Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Esin Konanç’ın KKTC’nin Gazimağusa kentinde bu akşam geçirdiği trafik kazası nedeniyle hayatını kaybettiği bildirildi.

  Gazimağusa’da yaşanan kazada şarampole yuvarlanan Konanç’ın kazanın ardından hastaneye kaldırıldığı, ancak vefatının önlenemediği kaydedildi.

  Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinde öğretim üyesi olan Prof.Dr. Esin Konanç, aynı zamanda Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesinde görevini sürdürmekteydi.

  A.Ü. Hukuk Fakültesi’ndeki mezuniyetini takiben, İtalya'da, Perugia Üniversitesi’nde Ceza Hukukunda doktorasını yapan Konanç, 1968-1997 yılları arasında, A.Ü. Fen Bil. Fak. ve Polis Akademisinde Hukuk ve İnsan Hakları dersleri verdi. Konanç, A.Ü. Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcılığı, A.Ü. Senato üyeliği görevlerinde bulundu. 1994-1996 yılları arasında RTÜK üyeliği yapan Konanç, Çocuk İstismarını ve İhmalini Önleme Derneği’nin Türkiye Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Üyeliklerinde bulundu. Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde, Ceza  Hukuku dersleri veren Esin Konanç'ın, yayınlanmış çok sayıda bildiri ve eserleri bulunuyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı