Gündem Haberleri

  Priştine Belediye Meclisi Eğitim Müdürü öldürüldü

  DHA
  03.10.2011 - 17:42 | Son Güncelleme:

  Priştine Belediye Meclisi Eğitim Müdürü Remzi Salihu öğlen saatlerinde makamında öldürüldü. Remzi Salihu’nun öldürülmesi nedeniyle Priştine’deki ilk ve orta dereceli okular tatil edildi.

  Priştine Belediye Meclisi binasına giren Graçenik köyünden 31 yaşındaki işsiz öğretmen Gani Sahiti, Eğitim Müdürünü dairesinde tabancayla vurdu.

  Ağır yaralanan Eğitim müdürü Remzi Salihu hastaneye götürülürken ambulansta hayatını kaybetti. Cinayeti işleyen  Gani Sahiti polise teslim oldu. 

  CİNAYET KOSOVALILARI ŞOKE ETTİ
  Müdür Remzi Salihu’nun ölümü nedeniyle Prişine’deki ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. Salihu’nun öldürüldüğünden haberdar olmayan vatandaşlar çocuklarını okullara getirdiklerinde kapalı kapılar ile karşılaştılar. Priştine’deki Elene Çika okulu önünde bulunan Türk öğretmen Hatiçe Halaç ailelere olayı açıklamaya çalıştı. Halaç “Biz çok üzgünüz. Böyle bir cinayet işlendiği için inanılmaz şok yaşadık. Bugün ders yapılmayacak” dedi.

  Priştine Eğitimciler Sendikası Başkanı Osman Vitiya da çok üzgün olduğunu belirterek, Gerek belediyede gerekse okullarda Mobese kameralarının konulmasını ve girişlerde silah yoklaması yapılması talebinde bulundu.

  TAÇİ KINADI

  Müdür Salihu’nun öldürülmesini Başbakan Haşim Taçi de kınadı. Taçi, “Bu saldırı yalnız müdür Salihu’ya değil Kosova enstitülerine yapılan bir saldırıdır” dedi. Taçi katilin gereken cezayı almasını isterken, Salihu ailesine başsağlığı diledi.

   

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı