GeriGündem Prefabrik okul fırtınada yerle bir oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Prefabrik okul fırtınada yerle bir oldu

ŞIRNAK’ın Cizre İlçesi’ne bağlı Bozalan Köyü’ndeki, 150 öğrencinin eğitim gördüğü, 8 derslikli prefabrik ilköğretim okulu, dün gece etkili olan fırtınada yerle bir oldu. Okulun çöktüğü sırada içeride kimsenin bulunmaması, olası bir faciayı önledi. Köy Muhtarı Sait İverendi, "Allah’tan gece oldu, öğrenciler içeride yoktu. Eğer gündüz olsaydı, büyük bir facia olurdu" dedi.

Cizre’ye 5 kilometre uzaklıktaki, Cudi Dağı eteklerinde bulunan Bozalan Köyü’ndeki 150 öğrencinin eğitim gördüğü 8 derslikli prefabrik ilköğretim okulu, dün gece aniden başlayan şiddetli fırtınada yerle bir oldu. Fırtınanın önce çatısını uçurduğu okul, ilerleyen dakilerda tamamen yıkıldı.

Bozalan Köyü’ne 100 metre uzaklıkta bulunan jandarma karakolunda görevli askerlerin ulaştığı okulda kimsenin olmaması, bir facayı önledi.

Bozalan Köy Muhtarı Sait İverendi, okulun prefabrik olduğu için monte sırasında sağlam yapılmadığını belirterek, "Dün saat 22.30’da etkili bir rüzgar geldi ve okulumuzu yerle bir etti. Allah’tan gece oldu, öğrenciler içeride yoktu. Eğer gündüz olsaydı, büyük bir facia olurdu. Yeni bir oklun yapılması için devletten yardım istiyoruz. Bir an önce bir okulun yapılmasını istiyoruz. Öğrenciler dışarıda kaldı" dedi.

Bozalan Köyü İlköğretim Okulu’nda okuyan öğrenciler, okulların kapanmasına yaklaşık bir ay kala okullarının yıkılmasına üzüldüklerini belirterek, "Çok üzüldük. Bizim durumumuz ne olacak şimdi bilmiyoruz. Yeni bir okul yapılmasını istiyoruz" talebinde bulundu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle