Gündem Haberleri

  Poyraz'ın evinden yedi koli belge taşındı

  Saygı ÖZTÜRK / ANKARA
  29.07.2007 - 10:33 | Son Güncelleme:

  Ergün Poyraz'ın evinde yapılan aramada, 7 koli belgeye el konuldu. Gözaltına alınan Poyraz'a bazı polislerin "Başbakanımız hakkında yazan sen misin?" dedikleri avukatı tarafından belirtildi.

  Poyraz'a ait 7 koli belge Cumhuriylet Savcılığı'na teslim edildi. Belgelerin önemli bir bölümünün müfettiş raporları, jandarma ve polis raporları, savcılık iddianamesi, mahkeme tutanakları olduğu bildirildi.
  Poyraz'ın yanı sıra gazeteci Hayrullah Mahmud, Kemal Şahin, Mehmet Yücel de gözaltına alındı. Poyraz'ın yazılarının yer aldığı Sesar isimli sitenin sahibi İsmail Yılmaz da geçen hafta Ümraniye bombalarıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında sorgulanmıştı.

  SEN MİSİN O YAZAR

  Poyraz'ın avukatlarından biri, yazarın neyle suçlandığının kendilerine belirtilmediğini, sorgusuna da başlanmadığını söyledi. Avukat, sorgu için İstanbul'a götürülen Poyraz'a, bazı polislerin "Başbakanımız hakkında o çirkin yazıları yazan sen misin?" diye sorduklarını ve Poyraz'ın da bu durumdan son derece rahatsız olduğunu kaydetti.

  MUAYENE DİLEKÇESİ

  Poyraz'ın daha önce kalp rahatsızlığı geçirdiğini belirten avukatı Hüseyin Buzoğlu, Poyraz'ı Emniyet'te ziyaret etti. Poyraz, avukatına, kalbinde sıkışma olduğunu ve kendisini çok rahatsız hissettiğini söyledi. Bunun üzerine Buzoğlu, Poyraz'ın sorgudan önce tam taşekküllü bir hastanede muayene edilmesi istemiyle Cumhuriyet Savcılığı'na dilekçe verdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı