Gündem Haberleri

  Porsche’yle ölüm turu

  Hürriyet Haber
  17.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Porsche Carrera 911 ile Boğazturu ölümle sonuçlandı. Çekicinin altına saplanan araçta, bir yıllık mimar ile ‘‘Kankam’’ dediği mimar adayı arkadaşı yaşamını yitirdi.

  HIZ DENEMESİ FACİAYLA BİTTİ

  RUMELİHİSARI'ndan aşırı hızla Bebek yönüne giden lüks Porsche spor otomobili kullanan Ömer Yunus Aran, virajda direksiyon hákimiyetini kaybedince karşı yönden gelen Trafik Vakfı çekicisinin altına girdi. Porche otomobil demir yığınına dönerken Aran ile yanındaki arkadaşı Deniz Yolaç feci şekilde can verdi. Çekicide bulunan iki kişi de yaralandı. Bebek’teki korkunç kaza, dün 10.30 sıralarında meydana geldi. Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nü geçen yıl bitiren Ömer Yunus Aran (24) ile aynı okulun son sınıfında okuyan ‘‘Kankam’’ dediği arkadaşı Deniz Yolaç (26), dün sabah buluşarak Bebek'e gittiler. Birkaç sefer Emirgan yönüne gidip gelen iki gencin aşırı sürat yaptıkları görüldü.

  Sıkışıp kaldılar

  Viraja hızlı girince kontrolü kaybeden Aran, 34 LR 901 plakalı Porsche Carrera 911 otomobiliyle karşı yöne geçti. İstanbul Trafik Vakfı'na ait Niyazi Sabun yönetimindeki 34 MIY 48 plakalı çekici ile karşı karşıya gelen Aran, çekicinin altına girdi. Lüks otomobil hurda yığınına dönerken iki arkadaş aracın içinde sıkıştı. Sürücü koltuğundaki Ömer Yunus Aran ile Deniz Yolaç yaşamlarını yitirdi. Çarpışma sonucu çekicinin camından fırlayan trafik polisi Zeynel Genç (34) ile çekicinin sürücüsü Niyazi Sabun da Şişli Etfal Hastanesi'ne kaldırıldılar.

  Bir anda olup bitti

  Olayın şokunu uzun süre üzerinden atamayan polis memuru Genç, yaklaşık 40-50 kilometre hızla gittiklerini belirterek, ‘‘Yıldırım gibi geliyordu. Daha 'Aman dikkat' diye bağırmaya fırsat kalmadan çekicinin altına girdiler. Çok hızlıydılar. Her şey göz açıp kapayıncaya kadar oldu’’ dedi. Yüzünde cam kesikleri olan ve sağ diz kapağı etkilenen polis memuru Zeynel Genç ve çekiciyi kullanan şoför Niyazi Sabun (25) ilk tedavilerinden sonra taburcu edildiler. Kaza nedeniyle sahil yolu bir süre trafiğe kapandı. Araçların kaldırılmasından sonra itfaiye ekipleri yolu yıkadılar.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı