GeriGündem Pompalara yazar kasa geliyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pompalara yazar kasa geliyor

Benzincilerdeki pompalar için Maliye Bakanlığı tebliğince zorunlu hale gelen yazar kasa uygulaması için geri sayım başlarken, bu konuda çalışmalarını yoğunlaştıran Teknoloji Holding, pompalara konulacak yazar kasa için onaylarını tamamladı..

Bu uygulama kapsamında kullanılmak üzere Teknoloji Holding şirketlerinden T-Tronics tarafından geliştirilen ‘T-Pay Station’ adlı ürün, TSE ve Maliye Bakanlığı’ndan onayları alarak tüm onay sürecini tamamladı. Cihaz, tamamen bu uygulamaya özel, sahadaki şartlara uyum sağlayacak şekilde tasarlandı ve ve gerçek ortamlarda da test edildi.

İstasyonların açık havadaki zorlu ortamlarında kullanılacak olan bu dış ortam ödeme terminalleri, Maliye Bakalığı, TSE ve ODTÜ’nün kapsamlı incelemesinden sonra teknik onayı alabiliyor. Teknoloji Holding şirketlerinden T-Tronics tarafından geliştirilen T-Pay Station’ın tüm onay süreçlerini tamamladığı resmen açıklandı.

İŞLER HIZLI GÖRÜLECEK

Elektronik ödeme ve dış ortam terminalleri konusunda çalışmaları bulunan Teknoloji Holding Ar-Ge ekibinin, projenin ilk aşamasından itibaren istasyonlar ve pompa üreticileri ile birlikte çalıştığını belirten Teknoloji Holding Tasarım ve Üretim Hizmetleri Grup Başkanı Cem Soysal, ‘Hem işlev, hem teknoloji hem de maliyet açısından istasyonlara en uygun ürünü sunmal amacıyla, istasyonların zor ve tehlikeli ortamlarında çalışacak, var olan otomasyon uygulamalarına en hızlı şekilde uyum sağlayacak bir cihaz geliştirdik.

Uygulamada çıkabilecek teknik sorunların neler olduğunu biliyoruz ve ekibimizi bu sorunları giderecek bilgi, donanım ve esnekliğe sahip olarak hazırladık. Her sektörde olduğu gibi, akaryakıt dağıtım sektöründe de teknolojinin sağladığı avantajlardan yararlanmak gerekiyor’ diye konuştu.

Bu cihazların, sanıldığının aksine müşteriye daha hızlı hizmet vermek ve satış hareketlerini ayrıntılarıyla anında takip etmek için kullanılacağını ifade eden Soysal, ‘T-Pay Station şu ana kadar İstanbul’daki çeşitli istasyonlarda, gerçek satış ortamlarında test edildi, istasyon ve araç sahiplerinin kapsamlı görüşleri alındı’ dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle