GeriGündem POMEM 22. dönem polislik mülakat sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? Atamalar nasıl olacak?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

POMEM 22. dönem polislik mülakat sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? Atamalar nasıl olacak?

POMEM 22. dönem polislik mülakat sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? Atamalar nasıl olacak?

POMEM mülakat sonuçları için adayların araştırması devam ediyor. Haziran ayı içerisinde tamamlanan mülakat sürecinin ardından katılım gösteren adayların kilitlendiği 22. POMEM polislik mülakat sonuçları, Polis Akademisi Başkanlığı'nın değerlendirmelerini tamamlamasının ardından erişime açılacak. Peki, POMEM 22. dönem polislik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

POMEM 22. dönem sözlü mülakat sonuçları için araştırmalar başladı. Mülakatların tamamlanmasının üzerinden haftalar geçmesinin ardından Polis Akademisi Başkanlığı'nın yapacağı açıklamalara kilitlenen birçok vatandaş, yeni bir gelişmenin olup olmadığını sorguluyor. Peki, POMEM 22. dönem sözlü mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı detaylar

POMEM 22. DÖNEM MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

POMEM mülakatları 21. dönem polis alımında 29 Ocak-10 Şubat aralığında yapılmış, sonuçlar 25 şubat tarihinde erişime açılmıştı. Bu bilgiler dikkate alındığında POMEM 22. dönem mülakat sonuçlarının, bir önceki dönem öğrencilerinin mezuniyetlerini tamamlayıp polis okullarından çıktıkları da düşünülürse önümüzdeki günlerde akademi tarafından açıklanacağı öngörülmektedir.

MEZUN OLAN POLİSLERİN İLK ATAMALARI NEREYE YAPILACAK?

Polis amiri ve polis memuru yetiştiren eğitim kurumlarından mezun olduktan sonra yapılan sınavda başarılı olanların ilk atamaları öncelikle birinci bölgeye yapılır.

Polis memuru yetiştiren eğitim kurumlarından mezun olan polis memurlarının atamaları, asayiş gerekleri ve hizmet branşındaki ihtiyaç, personelin teknik bilgisi ve mesleki uzmanlığından yararlanma mecburiyeti olmadıkça, öncelikle polis merkezleri, çevik kuvvet veya koruma hizmet birimlerine yapılır.

Teknik ve mesleki uzmanlıktan yararlanma mecburiyeti ile 7 nci madde hükmü saklı kalmak kaydıyla, polis amiri ve polis memuru yetiştiren eğitim kurumlarından mezun olduktan sonra yapılan sınavda başarılı olanların, eğitim kurumlarının mevzuatına göre oluşturulacak sıralamaları esas alınarak, kadro ve hizmet ihtiyacına göre Genel Müdürlükçe tespit olunacak yerlerden seçecekleri birimlere atamaları yapılır. Devlet memurlarıyla evli olanların ilk atamaları, talepleri halinde Genel Müdürlükçe eşlerinin görev yaptığı yere yapılabilir. Tercih listesinden eşinin görev yaptığı yeri seçme imkânı var iken seçmeyenlerin yerleri değiştirilmez ve atamalar yapıldıktan sonra eşinin görevi nedeniyle atama talepleri değerlendirmeye alınmaz.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle