Gündem Haberleri

  Polonya'da soğuk yüzünden kış başından beri 214 kişi hayatanı kaybetti

  A.A:
  30.01.2006 - 17:15 | Son Güncelleme:

  Polonya'da 11 günden bu yana ölenlerin sayısının 91'e, kışın başlangıcından beri hayatını kaybedenlerin sayısı da 214'e yükseldi.

  Aşırı soğuklar, Avrupa'da can kaybına neden olmaya devam ediyor. Bir sergi salonunun çatısının aşırı kardan çökmesi sonucu çok sayıda kişinin öldüğü Polonya'da hafta sonu, kutup soğukları 15 kişinin ölümüne neden oldu.
  Yetkililer, ülkeyi soğuk hava dalgası ve yoğun kar yağışının etkilediği 11 günden bu yana ölenlerin sayısının 91'e, kışın başlangıcından beri hayatını kaybedenlerin sayısının da 214'e yükseldiğini belirttiler. Hava sıcaklarının sıfırın altında 35 C dereceye kadar düştüğü Polonya'da ölenlerin 87'sini evsizlerin oluşturduğu kaydedildi.

  Bu arada polis, sergi salonunun çatısının aşırı kardan çökmesiyle meydana gelen faciada ölenlerin sayısını 62 olarak açıkladı. Polonya polisi, facia dolayısıyla 6 kişinin kayıp olduğunu bildirdi. Soğuk hava dalgasının etkili olduğu Almanya'da da iki kişi daha hayatını kaybetti. Polis, ülkeyi bir haftadır vuran soğuk hava dalgasında ölenlerin sayısının 10'a yükseldiğini bildirdi. Öte yandan, soğuk ve kar yağışının pek ender görüldüğü Portekiz'in kuzey ve orta kesimlerinde birçok otoyol ve bağlantı yolunda ulaşım buzlanmadan ötürü sağlanamadı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı