Gündem Haberleri

  Polisten korkan sürücü Vali Çakır'ı güldürdü

  Hürriyet Haber
  17.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün önceki gece gerçekleştirdiği kontrolleri denetleyen Vali Erol Çakır, sürücülerle sohbet etti. Polis tarafından çevrilen genç bir sürücünün, ‘‘Polisten korkuyorum’’ demesi üzerine gerginleşen hava Vali Çakır'ın gülümsemesi üzerine normale döndü.

  Asayiş ve Trafik polisleri, saat 22.00'den itibaren Huzur-34 A planı çerçevesinde kritik noktalarda kontrollere başladı. Kontrollere, İstanbul Valisi Erol Çakır ile Emniyet Müdürü Hasan Özdemir de katıldı. Yenikapı'da oluşturulan kontrol noktasına gelen Vali Erol Çakır, polis tarafından çevrilen sürücülerle sohbet etti. Çakır'ın, ‘‘Durdurulunca ne hissediyorsun?’’ diye sorduğu sürücülerden birisi, ‘‘Polislerden korkuyorum’’ cevabı verince, espri konusu oldu. Vali Erol Çakır, polisin sık sık yaptığı kontrollerin faydalı olduğunu ve suç oranını düşürdüğünü belirtti.

  Emniyet'in yaptığı kontroller sonucu, sanık konumunda bulunan 21 kişi gözaltına alındı. Kimliksiz dolaşan 46, durumları şüpheli görülen 315 kişi ve haklarında gıyabi tutuklama kararı bulunan sekiz kişi merkeze götürülürken, bu kişilerin üzerlerinde yapılan aramada, iki ruhsatsız tabanca ve 26 adet mermi ele geçirildi. Yabancılara yönelik uygulamalarda ise pasaportsuz yedi ve durumları şüpheli görülen 28 yabancı uyruklu gözaltına alındı. Toplam 3 bin 177 aracın kontrol edildiği trafik uygulamalarında ise 23 sürücünün ehliyetsiz, 51 sürücünün de alkollü araç kullandığı tespit edilirken, 208 araca trafikten men cezası verildi. Sürücülere 4 milyar 373 milyon lirası peşin, 15 milyar 13 milyon 700 bin lira da ihbarnameli para cezası kesildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı