Gündem Haberleri

  Polisten Gezi Parkı'na müdahale

  İSTANBUL DHA
  16.06.2013 - 20:21 | Son Güncelleme:

  Gezi Parkı'nda başlayan ve Taksim Meydanı'nda devam eden eylemin 19. gününde polis müdahalesi gerçekleşti. Eylemcilere biber gazlı müdahalede bulunan polis, Gezi Parkı'nı boşalttı. Polisin müdahalesi sırasında Gezi Parkı'nda yaralananlar olduğu bildiriliyor.

  Polis, Taksim Meydanı'nda toplanan eylemcilere ve Gezi Parkı'ndaki gruplara saat 20.15'ten itibaren uyarı anonslarında bulundu.

  POLİSTEN DAĞILIN UYARISI / HÜRRİYET TV CANLI 

  GEZİ PARKI'NA POLİS MÜDAHALESİ /  FOTO-GALERİ

  YABANCI BASINDA GEZİ PARKI FOTOĞRAFLARI / FOTO GALERİ

  GEZİ PARKI'NDAKİ ÇADIRLAR BÖYLE SÖKÜLDÜ / HÜRRİYET TV

  İSTİKLAL CADDESİ'NDE POLİS MÜDAHALESİ /HÜRRİYET TV

  MÜDAHALE Yİ PROTESTO EDEN BİNLERCE KİŞİ TEM OTOYOLU'NDA / HÜRRİYET TV  Polis megafonlarla, "Bu yaptığımız son uyarılardır. Gezi Parkı'nı terk edin", "Dağılmanız için yeterli süre verilmiştir. Aranızdaki provokatörlere inanmayın", "Kamuya açık alanı işgal edemezsiniz. Taksim Meydanı'ndaki vatandaşlar oradan uzaklaşın" şeklinde anonslar yaptı. Ancak kalabalık dağılmadı.

  MÜDAHALE ANINDA GEZİ PARKI'NDA YAŞANANLAR  Bunun üzerine polis akşam ezanının hemen ardından saat 20.50 sıralarında müdahaleye başladı. İlk olarak TOMA'lar ile su sıkılarak meydandakileri uzaklaştırdı. Ardından gaz da kullanılarak Gezi Parkı'na girdi. Polis, tazyikli su ve gaz bombaları ile Gezi Parkı'na müdahalede bulundu. Bu sırada sık sık, "Tarlabaşı'na doğru meydanı boşaltalım" anonsları yapıldı. Eylemcilerden bazı kişilerin polise, taş attığı görüldü. Polisin girmesinin hemen ardından bir amsbulans da Gezi Parkı'na geldi. Bir kamyonun da Gezi Parkı'nın yanında olduğu görüldü. Gezi Parkı'nda çıkan eylemciler Divan Otel'in bulunduğu yöne doğru kaçıştı. Polisin müdahalesi burada devam etti. Polis, tazyikli su ve biber gazlı müdahale ile eylemcileri Harbiye tarafına doğru takip ediyor.

  Polisin müdahalesi sırasında Gezi Parkı'nda yaralananlar olduğu bildiriliyor.

  GEZİ PARKI'NA BÖYLE MÜDAHALE EDİLDİ / HÜRRİYET TV


   

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı