Gündem Haberleri

  Polisten Engin Çeber açıklaması

  ANKA
  21.10.2008 - 13:06 | Son Güncelleme:

  Geçtiğimiz günlerde Metris Cezaevi'nde işkenceden öldüğü iddia edilen Engin Çeber'le ilgili polisten açıklama geldi. Polisin ilk incelemesine göre gözaltında şiddet uygulandığı bulgusu yok.

  İstanbul'da gözaltına alındıktan sonra tutuklanarak konulduğu Metris Cezaevinde hayatını kaybeden Engin Ceber ile ilgili inceleme yapan 2 Polis Müfettişi, ölüm olayında şiddet bulgusuna rastlamadı.

  Ceber'in ölümünün ardından Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından görevlendirilen müfettişler, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde inceleme yaptılar.

  Müfettişler, yapılan inceleme sonucunda, Ceber'in gözaltında 3 sağlık raporu alındığını saptadı. Bu raporları inceleyen müfettişlerin Ankara'ya gönderdiği ilk bilgiler şöyle:

  "İlki, Engin Ceber gözaltına alındıktan hemen sonra, ikincisi 24 saat sonrasında ve üçüncüsü Adliye'ye çıkarılırken olmak üzere 3 ayrı rapor alınmıştır. Bu raporların hiçbirinde darp ve cebir izine rastlanmadığı gerekçesiyle yapılan gözaltı işleminde herhangi bir kusur görünmemektedir"

  Müfettişler, daha sonra yaptıkları inceleme ile ilgili detaylı rapor hazırlayıp, Teftiş Kurulu Başkanlığı'na sunacaklar.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı