Gündem Haberleri

  Polisten çocuklara: Taş atmayın ders çalışın

  Ramazan İMRAĞ/CİZRE (Şırnak), (DHA)
  10.05.2011 - 15:39 | Son Güncelleme:

  ŞIRNAK’ın Cizre İlçesi’nde, yaşları 13 ile 15 arasında değişen bir grup çocuk, terör örgütü PKK lehine izinsiz gösteri yaparak, kamu binalarını taşladı. Polisler, "Taş atmayın, gidin evineze ders çalışın" anonsu yaparak çocukları uyardı.

  POLİSLERE TAŞLA SALDIRDILAR / FOTO GALERİ

  Cizre’de dün akşam saatlerinde, Cudi ve Nur mahallelerinin ara sokaklarında toplanan yaşları 13 ile 15 arasında değişen yaklaşık 50 kadar çocuk, terör örgütü PKK ve elebaşı Abdullah Öcalan lehine sloganlar atarak, Cizre- İdil karayolunda yürüyüşe geçti. Göstericiler, yol üzerindeki Karayolları 95’inci Şube Şefliği binalarını taş yağmuruna tuttu. Polis, gruba müdahale etmeyip, dağılmalarını bekledi. Ancak gösterici grup, Cizre- İdil karayolunu taşlardan kurduğu barikatla trafiğe kapatınca, polis, panzerler eşliğinde, gaz bombalarıyla gruba müdahale etti. Müdahalenin ardından Nur Mahallesi’ndeki ara sokaklara kaçan çocuklar, burada da polise taşla saldırdı.

  Polis, gösterici çocukları anons yaparak "Taş atmayın gidin evineze ders çalışın" diye uyardı. Çocuklar daha sonra ara sokaklara kaçtı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı