Gündem Haberleri

  Polisten '15 Ağustos' alarmı

  Kürşat TERCANLI/ERZURUM, (DHA)
  15.08.2006 - 12:30 | Son Güncelleme:

  Terör örgütü PKK’nın silahlı eylemlere başlamasının 22. yıldönümü dolayısıyla, muhtemel saldırı ve eylemlere karşı Erzurum’da polis yoğun güvenlik önlemleri aldı.

  Şehrin giriş-çıkış noktalarında dün gece saatlerinde operasyon başlatan polis, Maksutefendi Mahallesi'nde de şüpheli yerlerde arama yaptı. Arama sırasında mahallenin elektrikleri kesilince, polis operasyona kamera ışıkları altında devam etti. Operasyonda görev alan bazı kadın polisler, karpuz keserek meslektaşlarına ikram etti.

  Terör örgütü PKK’nın şiddet eylemlerine başlamasının yıldönümü olan 15 Ağustos sebebiyle Erzurum Emniyet Müdürlüğü, il merkezinde kontrollerini yoğunlaştırdı.

  Şehirde muhtemel bir saldırı ve eylemi önlemek için sıkı tedbirler alan polis, önemli noktalarda denetimlerde bulunarak 24 saat arama yaptı. Özel Harekat polislerinin de katıldıkları gece operasyonda, 300’e yakın vatandaşın Genel Bilgi Taraması (GBT) sorgulanırken, şüpheli görülen araçlar da durdurularak aramadan geçirildi.

  Aramalarda bir 9 milimetre çapında ruhsatsız tabanca bulundu. Özel Harekat polislerinin ablukaya aldığı Mahkustefendi Mahallesi'ndeki şüpheli yerler didik, didik arandı. Operasyon sırasında mahallenin elektirikleri bilinmeyen bir nedenle kesilince, aporesyona ara vermeyen polis aramalarını kamera ışıkları altında sürdürdü.
  Operasyon sonrasında ise kadın polisler karpuz keserek meslektaşlarına ikramda bulundu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı