Gündem Haberleri

  Poliste elektronik ihbar hattı kuruldu

  Hürriyet Haber
  05.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Emniyet Müdürlüğü, web sitesi üzerinden elektronik posta adresi (e-mail) yoluyla, '154 Alo Trafik' ile '155 Polis İmdat' telefonlarına yapılan şikayet ve ihbarları, artık sanal ortamda da değerlendiriyor.

  İSTANBUL Emniyet Müdürlüğü'nün 'www.iem.gov.tr' adlı internet adresine, şimdiye kadar '155' ve '154' numaralı telefonlar aracılığıyla polise yapılan her türlü ihbar ve şikayetlerin, artık internet üzerinden de yapılabildiği bildirildi. İnternet üzerinden şikayet veya ihbarda bulunmak için, Emniyet’in internet sitesine girildikten sonra, giriş sayfasındaki '155 Polis İmdat artık internette' yazılı bölüme 'tık'layıp, açılan form, doldurulduktan sonra, '155@iem.gov.tr' adresine gönderilmesi yeterli.

  Aynı şekilde trafikle ilgili herhangi bir şikayet ve ihbarda bulunmak ya da bilgiye ulaşmak için de, açılan formun doldurulup, '154@iem.gov.tr' adresine gönderilmesi gerekiyor.

  Sitede, 'Suç işleyenleri polise bildirerek, yakalanmalarını sağlamak, suça engel olmak bakımından en güzel cesarettir. Kamu düzeni ve güvenliği, polisin olaylar karşısında başarılı olabilmesi, ancak vatandaşların yardım ve desteğiyle mümkündür' şeklinde bir çağrının da bulunduğu internet sayfalarındaki formlarda, 'isim, adres ve telefon' gibi kişisel bilgilerin istendiği kısımların doldurulması zorunlu değil.

  Emniyet yetkilileri, elektronik posta yoluyla gelen ihbar ve şikayetlerin, 154 ve 155 telefonlarıyla gelenlerle aynı önem ve titizlikte değerlendirildiğini belirterek, gelen bilgilerin, ilgili birimlerin haber merkezlerine iletildiğini ve gerekli işlemlerin derhal başlatılabildiğini kaydettiler. Yaklaşık bir aydır hizmete konulan bu sistem sayesinde vatandaşların, ihbarlarını daha rahat ve güvenli bir şekilde yapmalarının sağlanacağını kaydeden polis yetkilileri, bugüne kadar daha çok zaman almasından dolayı, 'acil durum gerektiren herhangi bir şikayet ve ihbarın yapılmadığını' ifade ettiler.

  Trafik ve işlemler hakkında bilgi sorma konusunda yoğun bir mail trafiği yaşandığını bildiren yetkililer, trafikle ilgili bazı işlemlerin yapılabildiğini veya gerekli bilgilendirmelerin yine mail yoluyla yapıldığını kaydettiler.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı