Gündem Haberleri

  Polislerin işkence iddiasına müebbet talebi

  Serpil KIRKESER/DHA
  26.05.2010 - 11:48 | Son Güncelleme:

  Bir gasp çetesine yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan Murat Konuş isimli şüphelinin "işkence sonucu ölümüne neden olmak" suçundan 1'i başkomiser, 7 polis hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

  İDDİANAMEDE 7 POLİS ADI VAR                               

  İstanbul Cumhuriyet Savcısı Abdülaziz Özatlan tarafından hazırlanan 10 sayfalık iddianamede, Gayrettepe Gasp Büro Amirliği'nde görevli başkomiser Oktay Kapsız ve İstanbul Emniyet Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği'nde görevli polis memurları Ramazan Adıgüzel, Murat Ertürk, Abdülcelil Karadağ, Gürbüz Kurnaz, Osman Ölker ve Yalçın Beşikçi şüpheli olarak yer alıyor. Murat Konuş'un annesi Döne Konuş ve eşi Tülay Konuş ise iddianamede şikayetçi sıfatıyla bulunuyor. İddianamede, şüphelilerin savcılıktaki ifadelerinde suçlamaları reddettikleri belirtildi.

  7 ŞÜPHELİNİN AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPSİ İSTENİYOR

  İddianamede tüm şüphelilerin yakalanıp Gasp Büro Amirliği'ne getirilen maktül Murat Konuş'a "İşkence yaparak ölümüne sebebiyet verdikleri iddia edildi. Başkomiser Oktay Kapsız ve polis memurları Ramazan Adıgüzel, Murat Ertürk, Abdülcelil Karadağ, Gürbüz Kurnaz, Osman Ölker ve Yalçın Beşikçi'nin, Murat Konuş isimli şahsın "işkence sonucu ölümüne neden olmak" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi. Şüphelilerin yargılanmasına önümüzdeki günlerde 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlanacak. Soruşturma aşamasında şüpheli polislerden Oktay Kapsız, Ramazan Adıgüzel, Murat Ertürk ve Abdülcelil Karadağ tutuklanıp cezaevine konulmuştu

  GASP OPERASYONUNDA 29 KİŞİ GÖZALTINA ALINMIŞTI  

  Laleli esnafına ait kuryeden 1 milyon 200 bin doların gasp edilmesi olayı üzerine ocak 2010'da düzenlenen operasyonda ikisi polis memuru 29 kişi yakalandı. Yakalananlardan çete lideri olduğu iddia edilen Murat Konuş, Asayiş Şube nezarethanesinde rahatsızlandı ve kaldırıldığı hastanede 7 Ocak'ta 2010'da hayatını kaybetti. Otopsi raporunda ölüm nedeni beyin kanaması olarak bildirilince savcılık Kapsız ve ekibi hakkında soruşturma başlatmıştı.    

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı