Gündem Haberleri

  Polisleri vuran Doğan'ın evi cephanelik gibi

  Ali AKSOYER/İSTANBUL,(DHA)
  21.05.2010 - 14:28 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL, Bebek’te bulunan Aşiyan Mezarlığı'nda bir polisi öldürüp bir polisi de yaraladıktan sonra vurularak yakalanan ancak kaldırıldığı hastanede ölen Barış Doğan’ın evinde yapılan aramada biri ruhsatlı 6 tabanca ile 200 mermi ele geçirildi.

  Dün “Mezarlıkta bıçaklı bir şahıs var. Mezar taşlarını kırıyor” ihbarı alan polis ekipleri olay yerine gittiklerinde bir kişinin saldırısına uğramıştı. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nde odacı olarak çalışan saldırgan Barış Doğan, önce kendisine kimlik soran 10 aylık polis memuru Turgay Yılmaz’ı bıçakladıktan sonra belindeki silahı alıp vurup öldürmüştü. Ardından gelen takviye kuvvetlerle çatışmaya giren Barış Doğan, polis memuru Mehmet Birlik’i yaraladıktan sonra vurularak etkisiz hale getirilmişti.

  Olaydan sonra ağır yaralı olarak Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Barış Doğan hayatını kaybetmişti.
  Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada Barış Doğan’ın evinde yapılan aramada adeta bir cephanelik ele geçirildi. Beyoğlu, Piyalepaşa’da bulunan evde yapılan aramada biri ruhsatlı 5 tabanca ile çeşitli yerlere gizlenmiş 200 mermi bulundu. Bunun üzerine Barış Doğan'ın babası Mehmet Doğan (46) polis tarafından gözaltına alındı. Cinayet Büro Amirliği'nde ifadesi alınan Mehmet Doğan, “Silahlardan biri eşim adına bulundurma ruhsatlı. Diğer silahlar ise benim. Silaha merakım vardı. Bu nedenle aldım. Koleksiyon yapıyordum. Belki lazım olur diye mermi de almıştım” dedi.

  Polisin hakkında 6136 sayılı kanuna muhalefet suçundan işlem yapılan Mehmet Doğan, Beyoğlu Adliyesi'ne götürüldü. Bu arada polis işyeri Cağaloğlu’nda, evi ise Beyoğlu’nda bulunan Barış Doğan’ın neden Aşiyan Mezarlığı'na gittiğini bulmak için soruşturmayı sürdürüyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı