Gündem Haberleri

  Polislere soruşturma

  Hürriyet Haber
  20.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Çağlayan'da, uçuruma yuvarlanan otomobilde öldükleri açıklanan ve otopsi raporunda kurşunlanarak öldürüldükleri belirlenen iki sabıkalıyı kovalayan ekipteki polisler hakkında savcılık soruşturma açtı.

  Çağlayan'da geçen hafta uçuruma yuvarlandıkları otomobillerinin yanında ölü olarak bulunan ve kaza sonucu öldükleri öne sürülürken Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopside tabanca ile öldürüldükleri anlaşılan Murat Can ile Alpay Denizhan'ın sır dolu ölümüyle ilgili, savcılık soruşturma başlattı. Olay günü otomobili kovalayan 2 polis memurunun ifadesi alınırken ölen Murat Can'ın annesi ve babası soruşturmayı yürüten savcıya polisler hakkında şikâyette bulundular.

  Suçlular yakalansın

  Çağlayan'da geçtiğimiz perşembe gecesi bir beyez eşya dükkânına girmek isteyen Murat Can ve Alpay Denizhan, polis tarafından fark edilince çalıntı bir otomobille kaçmaya çalışmışlardı. Çalıntı otomobili 1.5 saat süreyle kovalayan polis ekibi daha sonra hırsızların izini kaybettiğini bildirmişti. İki gencin cesetleri ise sabah saat 06.00 sıralarında Çağlayan otobüs durağı arkasındaki uçuruma yuvarlanmış aracın yakınlarında bulunmuştu. Polis tutanaklarına, ölüm nedeni trafik kazası olarak geçmişti. Ancak otopside cesetlerde kurşun izine rastlanması sonucu Murat Can'ın annesi Özer Menteş ile babası Hasan Can savcılığa gelerek şikâyetçi oldular. Anne baba Cumhuriyet Savcısı Nihat Ergün'e, ‘‘Konuyla ilgili soruşturma başlatılarak suçluların yakalanıp cezalandırılmasını istiyoruz’’ dediler. Oğlunun ölümünün kaza süsü verilerek kapatılmak istendiğini belirten Hasan Can ise sonuna kadar bu işin peşini bırakmayacağını söyledi.

  Polislerin ifadesi

  Müştekiler konuyla ilgili araştırma başlatarak Can ve Denizhan'ın kurşunlama sonucu mu yoksa kaza sonucu mu öldüklerinin Adli Tıp'tan gelecek rapor sonucu ortaya çıkacağını belirttiler. Konuyla ilgili ifadeleri alınan Kâğıthane Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan iki polis memuru ise ‘‘ Şüpheli otomobilin içindeki şahıslar dur ihtarımıza uymayınca kovalamaca başladı. Bir el havaya ateş ettik. Ondan sonrada lastiklere ateş açtık. Daha sonra da otomobili kaybettik’’ dediler.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı