Gündem Haberleri

  Polisin kurnazlığı

  Hürriyet Haber
  13.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hizbullahçının anahtarından evi ve kimliği bulundu

  GAZİANTEP'te bir süre önce yakalanan ancak ismini dahi söylemeyen Hizbullahçının evi, film gibi bir operasyonla bulundu. Evde 5 el bombası ile 2 tabanca, saniyeli fitil ele geçirildi. Silahlara yakın bir noktada kurulan bubi tuzağı da etkisiz hale getirildi.

  10 gün önce 7 örgüt mensubu ile birlikte yakalanan ancak sorgusunda polise tek kelime söylemeyen Abdullah Arasan'ın üzerinde bulunan 6 anahtardan yola çıkılarak yapılan araştırmalarla, Hizbullahçının kimliği ve anahtarın ait olduğu hücre evi bulunmaya çalışıldı.

  Gaziantep Emniyet Müdürü Ali Kalkan, örgütün Gaziantep İl Sorumlusu olduğu anlaşılan 35 yaşındaki Abdullah Arasan'ın, hücreevinin bulunması için basın aracılığı ile yaptıkları çağrıdan da yanıt alamayınca, örgüt mensubuyla birlikte ele geçirilen 6 anahtarı kullanarak operasyonu genişlettiklerini söyledi. Kalkan, Abdullah Arasan'ın Yeşilevler Mahallesi 80. Sokak'taki evinin bulunuşuyla ilgili gelişmeleri şöyle anlattı:

  ‘‘Arasan'ın üzerindeki anahtarların örgüt evi olduğunu biliyorduk. Evleri belirlemek için 6 anahtarı çoğalttık. Arkadaşlarımız, yakalanan kişilerin ifadeleri ve istihbaratlarıyla örgüt evi olacağı tahmin edilen boş evlerde bu anahtarları denedi. Sonunda da Abdullah Arasan'ın evine ulaştık. Kontratını incelediğimizde, Arasan'ın yakalandığında üzerinde ele geçirdiğimiz Ahmet Alkan adına düzenlenmiş nüfusun sahte olduğunu anladık.’’

  Abdullah Arasan'ın kayıp olan nikahsız eşi de aranıyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı