GeriGündem Polisin dikkati cinayeti çözdü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Polisin dikkati cinayeti çözdü

Polisin dikkati cinayeti çözdü
refid:15187460 ilişkili resim dosyası

ÇANAKKALE'de Sarı Çay kenarında dün bulunan çıplak kadın cesedinin Ayvacık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde hizmetli olarak çalışan 22 yaşındaki Gülüzar Ağcalı'ya ait olduğu belirlendi. Polisin, cedeni tanıması sonrası başlatılan soruşturmada gözaltına alınan genç kızın sevgilisi A.Y. suçunu itiraf etti

Sarı Çay'ın İsmetpaşa Mahallesi kesiminde, dün saat 07.00 sıralarında spor yapan vatandaşlar, Troya Köprüsü yakınlarında üzeri karton kutularla gizlenmiş çıplak kadın cesedi görüp, durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, esmer, kısa saçlı, 1.60 m. boylarındaki 20-25 yaşlarında olduğu sanılan kadın cesedi üzerinde yaptıkları incelemede başına vurularak öldürüldüğünü belirledi. İki gün önce öldürülüp dün gece çayın kenarına bırakıldığı tahmin edilen genç kızın cesedi, polis ve savcının olay yerindeki incelemelerinin ardından Çanakkale Devlet Hastanesi Morgu'na kaldırıldı. Burada yapılan otopside genç kızın göğüs ve başında üç adet kesici ve delici alet yarasına da rastlandı.

Polis, çevre il ve ilçe emniyet müdürlükleri ve jandarmayla irtibata geçip, eşkale uyan kayıp başvurusu olup olmadığını araştırdı. Ancak, herhangi bir başvuruya rastlanmadı.

SON TELEFON GÖRÜŞMESİ ELE VERDİ

Ancak polis, cesedin iki yıl önce bir fastfood zincirinde çalışan bir kıza benzediğini farketti. Bunun üzerine genç kızın eski işyerine ulaşan polis, cesedin Ayvacık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde hizmetli olarak çalışan Gülüzar Ağcalı'ya ait olduğunu belirledi. Polis, uzun yıllar Çanakkale Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Kız Yetiştirme Yurdu'nda kaldığı öğrenilen Ağcalı'nın en son geçen 26 Haziran'da, üç yıldır erkek ardaşı olduğu belirlenen A.Y. tarafından cep telefonundan arandığını, sonrasında ise bir daha kendisinden haber alınamadığını saptadı. Polis, Ağcalı'nın erkek arkadaşı A.Y.'yi dün gece Esenler Mahallesi'ndeki evinde gözaltına aldı.

CİNAYET NEDENİNİ ANLATMADI

A.Y., polisteki sorgusunda suçunu kabul edip, Ağcalı'yı döverek öldürdüğünü itiraf etti. Ancak A.Y.'nin “Cezam neyse çekerim. Susma hakkımı kullanacağım” diyerek, cinayetin detaylarına ilişkin ifade vermediği öğrenildi. Polis ifadesine başvurmak üzere A.Y.'nin 44 yaşındaki ev arkadaşı T.E.'yi de gözaltına aldı. T.E.'nin çelişkili ifadeler verdiği ileri sürüldü. Polis işlemlerini ardınan A.Y.'yi ‘Kasten adam öldürmek’, T.E.'yi de şüpheli olarak adliyeye sevk etti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle