Gündem Haberleri

  Polisi görünce çatılara çıktılar... Biber gazı ile müdahale geldi

  DHA
  24.05.2017 - 15:28 | Son Güncelleme:

  Kocaeli'nin Başiskele İlçesi’ndeki Yuvacık Barajı çevresinde kaçak yapıldığı belirlenen konaklama tesislerinin yıkımında polis direnen işletme sahibi ve yakınlarına biber gazı sıkarak müdahalede bulunurken, 10 kişi gözaltına alındı.

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’nin içme suyunu karşılayan Yuvacık Barajı Havzası’nda bulunan 10 bungalov ev ve restoranın kaçak yapıldığını belirledi.

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’ne ait iş makineleri ve çok sayıda jandarma, zabıta ekibi yıkım için bölgeye geldi. Tesislerin giriş bölümünü araçlarla kapatan işletme sahibi ve yakınları yıkım ekibi ve jandarmanın girmesine izin vermedi. Olay yerine destek olarak Çevik Kuvvet ekibi gönderildi. Park edilen araçlar çekici yardımıyla kaldırılarak yol açıldı. Bu sırada işletme sahibinin yakınları yıkımı yapacak iş makinelerinin anahtarlarını gizlice alarak yıkımın yapılmasını engellemek istedi. Görevliler anahtarları alan kişilerle görüşerek araçların anahtarlarını aldı.

  Polisi görünce çatılara çıktılar... Biber gazı ile müdahale geldi

  Yıkımı engellemeye çalışan tesislerin sahibi Sedat Karaaslan elindeki hançer ile kendine zarar vereceğini söyledi. Jandarma ve Çevik Kuvvet ekibi tesislere girince işletme sahibi ve yakınları arasında arbede yaşandı. Polis biber gazı sıkarak müdahalede bulundu. Polis direnen 1’i kadın 10 kişiyi gözaltına aldı. Bazı kişiler bungalov evlerin çatılarına çıkarak yıkıma engel olmaya çalışırken, tesisleri kendilerinin yıkacağını bildirdi. Yıkım ekipleri tesislere girerken, direnen kişilerle görüşmeler yapılmaya başlandı.

  Polisi görünce çatılara çıktılar... Biber gazı ile müdahale geldi

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (24.05.2017)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..
  Etiketler: tesis , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı