Gündem Haberleri

  Polise lan dedi

  Hasan TÜFEKÇİ / ANKARA
  20.07.2001 - 01:28 | Son Güncelleme:

  Adı sık sık skandallarla anılan ANAP Diyarbakır Milletvekili ve İçişleri Komisyonu üyesi Sebgetullah Seydaoğlu, önceki gece Ankara'da trafik polisleri ile tartıştı ve hakaret etti. Olay Emniyet kayıtlarına şöyle geçti:

  4 KADIN

  Seydaoğlu'
  nun şoförü Cem Arar, önceki gece saat 23.30 sıralarında Mithatpaşa Caddesi üzerinde trafik denetimi yapan polislerce durduruldu. Otomobilin belgelerini inceleyen polis, sigortasının ve muayenesinin olmadığını gördü. Polis ceza uygulanacağını söylerken, Arar, araçta bulunduğu iddia edilen dört kadını bırakarak Bayındır Sokağa doğru gitti. Bu sırada telefonla Seydaoğlu'nu aradı ve kadınları bir taksiye bindirerek uzaklaştırdı. Kısa süre sonra Arar, yanında Seydaoğlu ile birlikte tekrar otomobilin başına geldi. Belinde beyaz kaplamalı tabancası görülen Seydaoğlu, polise ‘‘Lan çeteciler, siz terörist misiniz? Tantan'ı nasıl sürdürdümse sizi de mezara gönderirim. Hepinizi tararım’’ diye bağırdı. Ardından da, ‘‘Sizin gücünüz yetmez hayvanlar, müdürünüzü ve amirinizi çağırın’’ diye ekledi. Seydaoğlu bu arada da şoförünün yüzüne milletvekili kimliğini fırlattı ardından da bir tokat atarak, ‘‘Sen neden aracın milletvekili aracı olduğunu söylemedin’’ diye bağırdı.

  Emniyet kaynakları, tartışmanın büyümesi üzerine olay yerine rütbeli personelin geldiğini ifade ederek, olayı yatıştırmak istediklerini, ancak Seydaoğlu'nun hakaretlerine devam ettiğini söylediler. Seydaoğlu otomobilini yolda bırakarak şoförüyle birlikte olay yerinden uzaklaştı. Otomobil Cebeci otoparkına çekildi.

  SUÇLADI

  Dün yazılı açıklama yapan Seydaoğlu ise kendisine komplo düzenlendiğini iddia ederek, olayı şöyle anlattı: ‘‘Ekip amiri Başkomiser, ‘Tantan'ı yalnız bırakmayacağız. Herkes ders alsın, Bakan da ders alsın' diye şoförüme ağır hakaretlerde bulunmuş ve ‘Bu milletvekili hangi partiden? İşkence aletlerini çıkaran bu muydu?' türünde mesnetsiz sorular sormuş.’’

  Seydaoğlu,
  otomobilinin nerede olduğunun bilinmediğini de iddia etti, ancak otomobilin şoförü tarafından otoparktan alındığı ortaya çıktı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı