Gündem Haberleri

  Polise ateş açtı: 4 yaralı

  Kamil ATALAY/MANAVGAT(Antalya), (DHA)
  30.04.2009 - 08:41 | Son Güncelleme:

  Antalya'nın Kemer İlçesi'nde, üç Alman gencin alkol komasına girerek hayatını kaybettiği olayda, otele dışarıdan içki sağladığı gerekçesiyle savcılığın hakkında ‘yakalama emri’ çıkardığı Germiyan Gıda Pazarlama Limited Şirketi sahibi Cengiz Emmez, polisle girdiği çatışmada, yaralı olarak yakalandı. Çatışmada, zanlı Emmez'in kardeşi Halil İbrahim ile iki polis memuru da yaralandı.

  Manavgat polisi, hakkında gıyabi tevkif kararı bulunan bir kişinin Bahçelievler Mahallesi, Seher Apartmanı'nın 5'nci katında saklandığı bilgisine ulaşarak, daireye bugün akşam saatlerinde bir operasyon düzenledi. Operasyon sırasında, polise silahla karşılık veren iki kişi ayağından vurularak yaralandı. Çatışmada, polis memurları Yusuf Güngör ve Habip Çelik de çeşitli yerlerinden yaralanırken, yakalanan kişinin hakkında gıyabi tevkif kararı bulunan Germiyan Gıda Pazarlama Limited Şirketi sahibi Cengiz Emmez ve kardeşi Halil İbrahim Emmez olduğu ortaya çıktı.


  Yaralılar, Manavgat Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, polis apartmanın çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Antalya Emniyet Müdürü Fezullah Arslan, olayın terörle ilgisi olmadığını açıkladı.

  OLAY NASIL MEYDANA GELMİŞTİ?

  Almanya'da, bir üniversitede öğrenim gören 11 kişilik bir öğrenci grubu, tatillerini geçirmek üzere öğretmenleri eşliğinde Antalya'nın Kemer İlçesi'nde bulunan Anatolia Otel'e, 22 Mart tarihinde giriş yapmış, daha sonra öğrencilerden 7'si, 3 gün boyunca aşırı derece alkol alarak 27 Mart'ta komaya girmişti.

  Öğrencilerden 18 yaşındaki Rafael Neca odasında ölü bulunmuş, diğer 6 öğrenci ise Özel Anadolu Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı. Komada bulunan 18 yaşındaki Jean Pieri Follkevth ile 20 yaşındaki Jan Lange, Antalya'daki tedavilerinin ardından bir ambulans uçakla ülkelerine sevk edilmiş, orada yaşamlarını yitirmişti.

  Olayla ilgili olarak iki otel görevlisi daha önce tutuklanmıştı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı