Gündem Haberleri

  Polis teşkilatından, şikayetçi polisler hariç, özür diledi

  Ayhan ACAR/ BARTIN, (DHA)
  03.07.2015 - 11:33 | Son Güncelleme:

  BARTIN’da, üniversite öğrencileri ve yoksullar için camide verilen iftara gelen polislerin fotoğraflarını Facebook’ta paylaşmasının ardından hakkında soruşturma başlatılan imam 45 yaşındaki Erdal Koşmaz, Facebook sayfasında bir açıklama yaparak polis teşkilatından özür diledi.

  İmam Hatip Lisesi Camii imamı Erdal Koşmaz, caminin alt katındaki yemekhanede her akşam üniversite öğrencileri ve yoksullar için hayırseverlerin desteği ile verilen iftara, aralarında polislerin de bulunduğu muhtaç olmayan kişilerin katılması ve öğrencilerin ayakta kalması üzerine önlem aldı. Koşmaz, yemekhanenin camına, ’İftarlarımız öncelikli olarak öğrencilerimiz içindir’ yazısı astı.

  POLİSLERİN FOTOĞRAFLARINI FACEBOOK’TA PAYLAŞTI

  İmam Koşmaz, buna rağmen Pazartesi akşamı iftara üniformaları ile gelen bir grup polisle tartıştı. Koşmaz, ardından da polislerin fotoğraflarını sosyal paylaşım sitesi Facebook sayfasında, ’Ben her akşam iftar yaparım diye bize kafa tutan garibanlar bunlardır’ notuyla paylaştı.

  SORUŞTURMA BAŞLATILDI


  Yemekhanenin içinde ayakta bekleyen öğrencilerin fotoğraflarını da paylaşarak rahatsızlığını dile getiren imam Koşmaz hakkında, söz konusu paylaşımlarıyla ilgili haberin basında yer almasından sonra soruşturma başlatıldı. Bartın Müftüsü Mahmut Gündüz, imam Erdal Koşmaz’ın yaptığının yanlış olduğunu belirterek, "İftara gelen kimse geri çevrilemez. O imam hakkında gerekli soruşturma başlattık" dedi.

  FACEBOOK’TA ÖZÜR DİLEDİ

  Soruşturma sürerken imam Erdal Koşmaz, özür diledi. İmam Koşmaz, Facebook sayfasındaki özür açıklamasında şöyle dedi:

  "Bu açıklama zarureti doğmuştur. Bu olayların buraya gelmesine beni müftülüğe şikayete giden polis memurları sebep olmuştur. Beni şikayet eden polis memurları haricindeki bütün polis teşkilatından özür diliyorum."

  İmam Koşmaz, müftülüğün soruşturmasıyla ilgili açıklama yapmayacağını söyledi. Müftülük yetkilileri ise konunun kapandığını, açıklama yapılmayacağını bildirdi.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı