GeriGündem Polis süsüyle tecavüz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Polis süsüyle tecavüz

Antalya'da kendilerini polis olarak tanıtan 3 kişinin, kandırdıkları kadının önce ziynet eşyalarını gasp ettikleri sonra da tecavüz ettikleri bildirildi.

Edinilen bilgiye göre olay şöyle gelişti: Antalya'da eşinin iş arkadaşı R.Ç.'nin kamyonuyla kentin yakınlarındaki Mazı Dağı'na giden F.D., kendilerini polis olarak tanıtan 3 kişinin tecavüzüne uğradığını öne sürdü. Çamura saplanan 1 otomobille ilgili yapılan ihbardan yola çıkan polis, zanlıları yakaladı.

POLİS SÜSÜ VERDİLER

Eşiyle aralarında sorunlar olduğu öne sürülen F.D., ‘dertleşmek’ için eşinin iş arkadaşı R.Ç.'nin kamyonuyla Mazıdağı'na gitti. Kamyonda sohbet eden R.Ç. ve F.D.'nin yanına gelen 28 yaşındaki M.B., 38 yaşındaki S.C. ile 28 yaşındaki B.G., kendilerini polis olarak tanıtıp, burada ne yaptıklarını sordu. R.Ç ve F.D.'nin sohbet ettiklerini söylemesi üzerine 3 kişi, ikisi de evli olan ikili hakkında işlem yapacaklarını, rezil olmak istemiyorlarsa 1500 YTL vermeleri gerektiğini söyledi. Üzerinde sadece 150 YTL olduğunu söyleyen Çelik, zanlılara parayı verdi. 3 kişi, daha sonra olay yerinden ayrılmak isteyen çifte, “Aşağıda amirlerimiz bekliyor, sizi birlikte görürlerse bize ‘Neden işlem yapmadınız?’ diye sorar. O yüzden ayrı gideceksiniz” dedi. İlk olarak kamyon sürücüsü Rıdvan Çelik'ten inmesini isteyen zanlılar, arkasından F.D'yi göndereceklerini söyledi.

'ORMANLIK ALANA GÖTÜRDÜLER'Çelik, kamyonuyla birlikte Mazı Dağı'ndan ayrıldıktan sonra F.D'yi kullandıkları 07 CDU 69 plakalı otomobile bindiren zanlılar, ormanlık alana gitti. Burada F.D.'ye tecavüz ettiği öne sürülen 3 zanlı, kadının ziynet eşyalarını alarak kaçtı. Dağdan yürüyerek inen ve eşinin iş arkadaşına ulaşan F.D., başından geçenleri anlattı. Daha sonra polise başvuran çift olanları anlattı.

ÇAMURA SAPLANAN ARAÇ İHBARI

Antalya Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği dedektifleri, yaptıkları çalışma sonunda, olaydan 2 saat kadar önce 07 CDU 69 plakalı bir otomobilin çamura saplandığına dair 155'e ihbar yapıldığını belirledi. Polis, otomobilin zanlılara ait olabileceği olasılığına karşı yaptığı araştıramada, aracın daha önce de tecavüz suçlamasıyla yargılanan fırıncı ustası Süleyman Cebeci'ye ait olduğunu belirledi. Cebeci'yi evinde yakalayan polis, diğer iki zanlıyı da Cebeci'nin ifadesi doğrultusunda gözaltına aldı. Zanlılardan Mehmet Bora'nın evinde yapılan aramada, olayda kullanılan özel güvenlik şirketine ait tanıtım kartı ile genç kadından gasp edilen ziynet eşyaları bulundu.

İfadelerinde suçlamaları kabul eden 3 zanlı, daha sonra adliyeye sevk edildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle