Gündem Haberleri

  Polis sirenli Turgut ‘Reis’

  Eyüp SERBEST / İSTANBUL
  01.02.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Korna çalan Yasin Başkurt’u tabanca ile kasığından ve başından vurarak öldürdükten sonra cipinin polis sirenini çalarak olay yerinden kaçan kişinin Sultangazi Spor Kulübü yöneticilerinden Turgut Taşçı olduğu ortaya çıktı. Polis, kendisine polis süsü veren Taşçı’yı arıyor.

  YASİN Başkurt (32) Gaziosmanpaşa’nın Bağlarbaşı Mahallesi’nde oturuyordu. Ailesi o semtin en eskilerindendi. 10 yıl önce babası Ömer Başkurt’un elektrikçi dükkanının başına geçti. Sermin Başkurt’la evlendi. 6 yıl önce oğulları Egemen, 2.5 yıl önce de kızları Ecem dünyaya geldi. Birkaç ay önce işini Gaziosmanpaşa’nın merkezinde kiraladığı bir dükkana taşıdı. Yeni bir otomobil satın aldı.

  SEVGİLİSİNİN EVİ ORDAYDI

  Turgut Taşçı 40 yaşındaydı. İddiaya göre, resmi nikahlı eşinden 4, son 10 yıldır zaman zaman birlikte kaldığı Fatmagül G.’den (31) de 1 çocuğu vardı. Sultangazi Spor Kulübü’nde bir süre yöneticilik yaptığı için ilçede herkes tarafından tanınırdı. Bu nedenle Fatmagül G.’ye, resmi nikahlı eşinin oturduğu Sultangazi’den ev tutmamıştı. Fatmagül G.’nin birkaç ay önce taşındığı evi Yasin Başkurt’un evine 50 metre uzaktaydı.

  TABANCALI, ESRARENGİZ BİRİ

  Bayrampaşa’da makine üretimi yapan bir atölye ve Turgut Reis adında bir kafesi bulunan Turgut Taşçı, bazılarına göre esrarengiz bir kişiydi. Bir dönem Şırnak’ta istihbarat için çalıştığını anlatmıştı. Dacia marka cipinde polis sireni ve çakar lamba vardı. Her zaman tabanca taşırdı. Çevresi de çok genişti. Birkaç ay önce kafe için yaptığı açılışa Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay da katılmış, birlikte samimi pozları internet sitelerine haber olmuştu.

  KIZI YANINDAYKEN VURDU/images/100/0x0/55ea62c3f018fbb8f87c8a60

  İki ‘komşu’nun yolları, 24 Ocak sabahı, evlerine yakın Pullu Sokak’ta kesişti. Yasin Başkurt işine Doblo kamyonetiyle gidiyordu. Turgut Taşçı da kızını kreşe bırakmak için Fatmagül G. ile birlikte cipine binmişti. Fatmagül G.’nin ifadesine göre, Taşçı yolu yıkayan belediye işçilerinden ön camına su sıkmalarını istedi. Arkadan gelen Başkurt ilerlemeleri için kornaya bastı. Taşçı polis sirenini çaldı.

  O KAYIP, SEVGİLİ GÖZALTINDA

  Yasin Başkurt küfür edince de cipinden indi. Görgü tanıklarına göre ise arada küfürleşme olmadı. Tetiği çekti. Kasıklarından vurulan Yasin Başkurt yere yığıldı. Taşçı tabancasını Başkurt’un başına da ateşledi ve cipe binerek kaçtı. Cip Bayrampaşa’da benzinlikte bulundu. Fatmagül G. gözaltına alındı. Polis her yerde Turgut Taşçı’yı arıyor.

  Korkuyoruz

  YASİN Başkurt’un ailesi, Turgut Taşçı’nın aradan geçen 1 haftaya rağmen yakalanamaması nedeniyle huzursuz. Turgut Taşçı’nın bugüne kadar bağlantılarını kullanarak kaçtığını söyleyen Yasin Başkurt’un babası Ömer Başkurt, “Oğlumuzu öldüren kişinin kaçmasından korkuyoruz” dedi. Anne Şadiye Başkurt da, “Zaman zaman evimizin önünden daha önce hiç görmediğmiz kişiler geçiyor. Bizim eve bakıyorlar. Turgut Taşçı’nın adamları olduğundan şüpheleniyoruz” diye anlatıyor yaşadıklarını.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı