GeriGündem Polis müdürüne 23 yıl hapis istemi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Polis müdürüne 23 yıl hapis istemi

ADANA'da 4'üncü sınıf Emniyet Müdürü 40 yaşındaki İ.G. hakkında ‘zimmet, resmi belgede sahtecilik ve görevi kötüye kullanma' suçlarından 23 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

Geçen yıla kadar merkez Karaisalı İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde emniyet amiri olara görev yapan İ.G., iddiaya göre, maaş ödemelerini yapan bankadan alınan promosyonla ilgili olarak zimmetine para geçirdi. Terfi ederek 4'üncü sınıf emniyet müdürü olunca Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne atanan İ.G., Cumhuriyet Savcılığı'nca başlatılan soruşturma ardından 25 Mayıs'ta tutuklandı. S

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı, İ.G. hakkındaki iddianameyi hazırladı.  İddianame, Adana 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. İddianamede, Karaisalı'da terfi etmesi ardından Koruma, daha sonra da Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne atanan İ.G.'nin, Karaisalı İlçe Emniyet Amirliği personelinin maaş ödemelerinin yapıldığı bankadan alınan promosyon ücretleri ve mal alım satımı sırasında zimmetine para geçirdiği öne sürüldü.

Önümüzdeki günlerde yargılanacak olan İ.G. hakkında ‘zimmet' suçundan 12, ‘resmi belgede sahtecilik' suçundan 8, ‘görevi kötüye kullanma' suçundan da 3 yıla kadar hapis cezası istendi.Aynı olayda ilgisi bulunduğu belirtilen tutuksuz sanık esnaf 44 yaşındaki B.E. hakkında da ‘resmi belgede sahtecilik' suçundan 8 yıla kadar hapis cezası istendi.


 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle