GeriGündem Polis Koleji Aday Tespit Sınavı başvuruları 30 Ocak'ta başlıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Polis Koleji Aday Tespit Sınavı başvuruları 30 Ocak'ta başlıyor

Polis Koleji Aday Tespit Sınavı için başvuruları 30 Ocak'ta başlayacak.

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, 30 Ocak-28 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek sınav başvuruları, ilköğretim okulu müdürlüklerinde Ortaöğretim Kurumları Sınavı (OKS) müracaatları ile birlikte internet ortamında yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak sınav, 11 Haziran 2006 tarihinde saat 10.00'da 81 il merkezinde OKS ile birlikte gerçekleştirilecek.

Polis Koleji Aday Tespit Sınavı'nda başarılı olan adaylar, 7-11 Ağustos 2006 tarihleri arasında Polis Koleji Müdürlüğü'nde yapılacak Polis Koleji Giriş Sınavı'na çağırılacak. Bu sınav, mülakat, beden eğitimi sınavı ve yazılı sınav aşamalarından oluşacak.

Adayların, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, halen Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı ilköğretim okulu 8. sınıfında okuması ve okulundan 2005-2006 eğitim ve öğretim yılı sonunda başarıyla mezun olması, lise ve dengi okullara devam etmemiş olması, ilköğretim okulunu 3 ve daha yukarı diploma notuyla bitirmesi, Polis Koleji Giriş Sınavı'nın yapıldığı yılın 1 Ocak tarihi itibariyle 16 yaşından gün almamış olması, 1 Ocak 1991 ve daha sonraki tarihlerde doğması, ”www.poliskoleji.k12.tr” adresinde yer alan Polis Koleji Aday Tespit Sınavı kılavuzunda belirtilen diğer şartları taşıması gerekiyor.

Polis kolejlerine girmeye hak kazanan öğrencilerden okulun denetim ve gözetiminde tam teşekküllü devlet hastanelerinden sağlık kurulu raporu almaları da isteniyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle