GeriGündem Polis kıyafetli soyguncu dehşeti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Polis kıyafetli soyguncu dehşeti

Polis kıyafetli soyguncu dehşeti
refid:9696637 ilişkili resim dosyası

AFYONKARAHİSAR'ın Bolvadin İlçesi'nde kuyumculuk yapan 70 yaşındaki Hasan Dal, polis üniforması giyip trafik kontrolü yapıyormuş gibi davranan 3 kişi tarafından kaçırıldı.

Dal'ı kullanılmayan bir yola götürüp yanındaki altın dolu çantayı alan soyguncular, daha sonra öldürüp cesedini de arabasıyla birlikte yaktı. Cinayeti işleyenlerin, Dal'ın işyerindeki altınları her akşam evine götürüp sabahları geri getirdiğini bilen kişiler olduğu ihtimali üzerinde duruluyor.

Bolvadin'de kuyumculuk yapan Hasan Dal, 13 Ağustos Çarşamba akşamı her zaman yaptığı gibi işyerindeki altınları toplayıp bir çantaya doldurduktan sonra ilçe merkezine 7 kilometre uzaklıktaki Dişli Beldesi'nde eşi Azime Dal ile birlikte oturduğu evine gitmek üzere otomobiliyle yola çıktı. Kendisinden bir daha haber alınamayan Hasan Dal'ın cesedi ertesi gün Bolvadin Organize Sanayi Bölgesi yakınlarında, yıllardır kullanılmayan bir yolda otomobilinin içinde yakılmış olarak bulundu. Altınları koyduğu çanta ise bulunamadı.

POLİS KIYAFETİYLE YOL KONTROLÜ

Afyonkarahisar polisi ile jandarmanın, soruşturmanın selameti açısından günlerce sakladığı olay, Dal'ın cesedinin otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderilmesiyle ortaya çıktı. Bolvadin ile Dişli Beldesi arasında aynı akşam yolculuk yapan görgü tanıkları, Sayılar- Akyokuş mevkiinde yol kenarında beyaz bir otomobilin durduğunu ve yanında da polis üniformalı 3 kişinin bulunduğunu söyledi. Yol kontrolü yaptıkları izlenimi veren kişilerin geçen hiçbir aracı durdurmadığı, sadece Hasan Dal'ı durdurduğu belirtildi. 3 kişinin, kuyumcuyu önceden tanıdığı, işyerindeki altınları yanında taşıdığını bildiği ihtimali üzerinde duran güvenlik güçleri, olayı aydınlatmak için başlatılan çok yönlü soruşturmayı sürdürüyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle