Gündem Haberleri

  Polis, evli sevgilisini öldürüp intihar etti

  Mehmed Hakkı ÖZBAYIR- Ertan KORKMAZ/MANİSA, (DHA)
  04.07.2007 - 10:22 | Son Güncelleme:

  16 yıllık polis memuru 2 çocuk babası Murat Kaya, ilişki yaşadığı ileri sürülen evli ve 3 çocuk annesi Selma Türk'ü tabancayla başından vurarak

  Polis, evli sevgilisini öldürüp intihar etti

   

  Olay, Laleli Mahallesi, Seyfettin Ödemiş Caddesi, 5342 Sokak, 46 Numara'daki 3 katlı apartmanın 2'nci katında, bugün saat 14.00 sıralarında meydana geldi. Koruma Şube Müdürlüğü'nde görevli, evli ve 2 çocuk babası polis memuru Murat Kaya, plakasız motosikletiyle bir süredir gizlice ilişki yaşadığı iddia edilen evli ve 3 çocuk annesi Selma Türk'ün ailesi ve kayınpederiyle birlikte yaşadığı apartmanın önüne geldi. İddiaya göre, eşi Vestel Fabrikası'nda taşeron işçi olarak çalışan Selma Türk, kayınpederi Naim Türk'ün öğle namazına gitmesinin ardından, çocukları Sevilay (10) Tuğba (8) ve Ergün'ü (5) oynamaları için sokağa gönderdikten sonra, apartmanın önünde bekleyen bir süredir aşk yaşadığı öne sürülen polis Murat Kaya'yı eve aldı. Bir süre sonra aralarında tartışma çıkması üzerine Kaya, Selma Türk'ü beylik tabancasıyla başından vurarak öldürdükten sonra, aynı şekilde kendi yaşamına son verdi.

  Evlerinden gelen silah sesini duyan Sevilay, Tuğba ve Ergün Türk, hemen eve koştu. Zile basmalarına rağmen kapıyı açan olmayınca, üç kardeş camiye giderek, dedelerine durumu atlattı. Kapıyı kırarak içeri giren Naim Türk, gelini Selma Türk ve polis memuru Murat Kaya'yı kanlar içinde yerde yatarken görünce şoke oldu.

  İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, meslektaşları Murat Kaya'nın ve Selma Türk'ün cesetlerini savcının yaptığı incelemenin ardından İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırdı. Görgü tanıkları, polis Murat Kaya'nın, sık sık Sevilay Kaya'nın evine geldiğini iddia etti.

  Amirlerine itaatsizlik nedeniyle soruşturma geçirdiği ve maaşının bir bölümünde aşırı harcama nedeniyle haciz bulunduğu belirlenen polis memuru Murat Kaya'nın, eşi ve çocuklarını bir süre önce memleketi olan Kütahya'nın Gediz İlçesi'ne gönderdiği öğrenildi.

   

  CİNAYETLERDE CHAT ŞÜPHESİ

  Artvin’in Murgul ilçesinde polis memuru Ahmet İhsan Ayan’ın eşi, çocuğu ve iki polis memuru arkadaşını öldürmesiyle ilgili çeşitli iddialar ortaya atıldı. Bazı mahalle sakinlerinin iddialarına göre Ahmet İhsan Ayan, bir süre önce, eve bilgisayar alan ve sık sık başkalarıyla chat yapan eşi Sibel Ayan’la tartıştı. Kavgaya kadar varan tartışmadan iki gün sonra polis memuru Ahmet İhsan Ayan’ın, Murgul Emniyet Amirliği’nde görevli polisler Zühtü Avşar ve Süleyman Kaygısız’la da aynı konu üzerine şiddetli bir tartışma yaşadığı ileri sürüldü. Ahmet İhsan Ayan’ın, tartışmaların ardından evdeki bilgisayarı da satmak istediği ancak eşinin karşı çıktığı vurgulandı.

  Öte yandan, cinayetlerin işlendiği polis lojmanları ve Murgul ilçe Emniyet Amirliği binalarının yan yana olması ve üç kişinin öldürüldüğü ilk cinayetin ardından Emniyet Amirliği’ndeki görevli polislerin silah seslerini duymaması kuşku yarattı. Polislerin, cinayetlerin işlenme biçimini de araştırdığı, Ahmet İhsan Ayan’ın eşi, çocuğu ve komşusu olan polis memuru Süleyman Kaygısız’ı öldürürken, susturucu kullanıp kullanılmadığının, balistik raporlarının gelmesinin ardından anlaşılacağı ifade edildi.

  Emniyet Amirliği’ndeki nöbeti sırasında öldürülen Zühtü Avşar’ın cesedinin ise otopsi için Trabzon Adli Tıp Kurumu Bölge Başkanlığı’na gönderildiği, ilk incelemelere göre Avşar’ın vücudundan 12 kurşun yarası aldığının tespit edildiği öğrenildi.

  ADLİYEYE ÇIKARILDI

  Katil zanlısı polis memuru Ahmet İhsan Ayan, Murgul’da Adliye binası olmadığı için sevkedildiği Borçka Cumhuriyet Savcılığı tarafından ifadesi alındıktan sonra mahkemeye sevkedildi.

  DEDİKODU ÇIKARDI İDDİASI

  Murgul'da polis memuru Ahmet İhsan Ayan’ın eşi, çocuğu ve iki polis memuru arkadaşını öldürmesiyle ilgili bir başka iddia daha ortaya atıldı. İddiaya göre, ilçe Emniyet Amirliği’nde görev yapan evli ve 2 çocuk babası Zühtü Avşar, polis lojmanında oturan bekar polis memuru Süleyman Kaygısız ile yine lojmanda kalan Ahmet İhsan Ayan’ın eşi Sibal Ayan arasında ilişki olduğu yolunda sözler sarfetti. Bunun üzerine olay hakkında ilçede ve polis camiasında dedikodu başladı. Eşi ile Süleyman Kaygısız hakkında çıkartılan iddiaları duyan Ahmet İhsan Ayan, bir süre önce eşi, sonra da iki polis memuru ile kavga etti. Ayan’ın, cinayetleri de bu dedikodu yüzünden işlediği ileri sürüldü.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı