GeriGündem Polis çekildi, Gezi Parkı'na giriş serbest
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  388
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Polis çekildi, Gezi Parkı'na giriş serbest

Polis çekildi, Gezi Parkı'na giriş serbest
refid:23415343 ilişkili resim dosyası

Ağaçlar kesilmesin, AVM yapılmasın diye 5 gündür eylem yapanların Gezi Parkı'na girişine izin verildi. Polis, Taksim Meydanı'ndan ayrılırken bir anda tansiyon yükseldi. Polis gaz bombasıyla müdahale etti. Zaman zaman gerginlik yaşansa da 16:30 itibariyle durum sakinleşti. Taksim meydanında binlerce kişi toplandı. Bu arada Gezi Parkı'nda bulunan konteynırlarda yangın çıktı. Alevlerin ağaçlara sıçrama ihtimali korkuttu. Yangın, protestocuların müdahalesiyle söndürüldü.

İstiklal Caddesi, Taksim Meydanı ve Gezi Parkı'ndaki polisler, İstiklal Caddesi-Tepebaşı ve farklı istikametleri kullanarak çekildi. Gezi Parkı'ndaki barikatlar kaldırıldı. Binlerce İstanbullu, Gezi Parkı'na akın etti.

POLİS ÇEKİLDİ, BİNLERCE İSTANBULLU TAKSİM'DE / Foto Galeri

Polis çekildi, Gezi Parkına giriş serbest

Taksim'deki yangın polislerin kullandığı barakada meydana geldi

TAKSİM GEZİ PARKI'NDAN DUMANLAR YÜKSELDİ / Hürriyet TV

POLİS TAKSİM'İ BÖYLE BOŞALTTI / HÜRRİYET TV

Güvenlik güçlerinin toplu şekilde çekildiğini gören ara sokalardaki gruplar, alkışlar ve sloganlarla güvenlik güçlerini protesto etti.

Saat 15.45 olduğunda polis çekilirken bir kaç kişinin su şişesi atması karşısında güvenlik güçleri de gaz bombasıyla müdahale etti. Gezi Parkı'nda halaylar çekilirken, Taksim Meydanı'nda bir anda tansiyon yükseldi.

POLİS TAKSİM'DEN ÇEKİLİRKEN BİR ANDA TANSİYON YÜKSELDİ / Foto Galeri

/images/100/0x0/55eaf0dff018fbb8f8a08b63
Polisin bir süre sonra çekilmesiyle AKM tarafına tamamen çekilmesiyle birlikte binlerce kişi bir anda Taksim Meydanı'nı doldurdu.

Tepebaşı, İstiklal Caddesi, Harbiye, Gümüşsuyu, Sıraselviler üzerinden meydana ulaşan göstericiler, Taksim Cumhuriyet Anıtı önünde toplandı.

TAKSİM'DE POLİS OTOSUNU TERS ÇEVİRDİLER / Foto Galeri

GEZİ PARKI'NDA YANGIN

Bu arada Gezi Parkı'dan dumanların yükseldiği görüldü. Taksim Gezi Parkı'nda inşaat çalışmaları kapsamında kurulan konteynerler yanıyor. Yükselen alevler ağaçları da tehdit etti.

GEZİ PARKI'NDAN DUMANLAR YÜKSELDİ / Foto Galeri

Saat 17:40 sıralarında yangın eylemcilerin müdahalesiyle söndürüldü. Göstericiler yangının çıkmasının ardından çevre apartmanlardan aldıkları kaplarla yangına müdahale etti. Dumanların yükseldiği anlarda itfaiye araçları olay yerine gitmeye çalıştı. Ancak itfaiye hem polis hem gösterici engeline takıldı.

Polis çekildi, Gezi Parkına giriş serbest

Polis çekildi, Gezi Parkına giriş serbest

Polis Gezi Parkı'ndan çekildi, BDP'liler alanda...


VATANDAŞLAR TAKSİM’E BÖYLE GİRDİ
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle