Gündem Haberleri

  Polis: Boğazıma bıçak dayayan gaspçıyı vurdum

  Çetin AYDIN/İSTANBUL
  25.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sivil polis memuru, boğazına bıçak dayayarak para ve cep telefonunu gasp etmeye çalıştığını söylediği 3 kişiden birini öldürdü. "Oğlum gaspçı değildi" diyen baba, serbest bırakılan polisten şikáyetçi oldu.

  EMNİYET’in iddiasına göre 8 ay önce göreve başlayan polis memuru Ş.Y., izinli olduğu geçen pazar akşamı Bağcılar’daki kayınvalidesinin evinde bulunan sara hastası eşinin ilaçlarını götürmek için Bayrampaşa’daki evinden çıktı.

  Durakta boğuştular

  Sivil giyimli olan Ş.Y., durakta beklerken otobüs sorma bahanesi ile yaklaşan Muzaffer Gökçe (23), polisin boğazına bıçak dayadı. Gökçe’nin arkadaşları Suat Demirbaş ve Alper Tanrıverdi de polis memurunun kollarından tuttu. Ş.Y, "Ben polisim" diyerek bağırdı ve boğuşma başladı. Tabancasını çıkaran Ş.Y., evli ve bir çocuk babası Muzaffer Gökçe’ye bir el ateş etti. Bunun üzerine Gökçe ve arkadaşları ara sokağa kaçtı. Sol koltuk altından vücuduna giren mermi ile yaralanan bir çocuk babası Gökçe arkadaşlarının kaldırdığı poliklinikte öldü. Ertesi sabah polis merkezine giderek olayı anlatıp şikayetçi olan polis memuru Ş.Y. gözaltına alındı.

  Fotoğraftan teşhis etti

  Ş.Y., karakolda öldüğünü öğrendiği Muzaffer Gökçe ile iki arkadaşını teşhis etti. Suat Demirbaş ile hırsızlıktan sabıkalı Alper Tanrıverdi tutuklandı. Polis memuru Ş.Y. ise "meşru müdafaa" hakkını kullandığı gerekçesiyle savcılıktan serbest bırakıldı.

  Oğlum gaspçı değildi

  MUZAFFER Gökçe’nin babası Kemal Gökçe, oğlunun bilinçli bir şekilde vurularak öldürüldüğünü öne sürdü. Oğlu ile iki arkadaşının parkta otururken yan masada bulunan polis Ş.Y. ile bakışma yüzünden tartıştıklarını ileri süren Gökçe, "Oğlum ve yanındakiler parktan ayrılmış. Ancak, polis onları takip etmiş. Oğlum geri dönüp, ’Niye takip ediyorsun?’ deyince polis memuru tabancasını çıkararak oğluma direkt ateş açmış. Oğlum tekstil firmasında çalışıyor ve 1500 YTL aylık alıyordu, o gaspçı değildi" iddiasında bulundu. Kemal Gökçe, oğlunun vücuduna bir değil iki mermi saplandığını ileri sürdü.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı