Gündem Haberleri

  Polis başkasını izliyordu

  Hürriyet Haber
  15.05.2008 - 00:48 | Son Güncelleme:

  Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt’ün, kendisini izleyen Doblo araçta, "dinleme ve izleme cihazları" olduğundan şüphelenip kontrol ettirmesi olayıyla ilgili bakanlardan ve emniyetten "yanlış anlaşılma" açıklaması geldi.

  Emniyet kaynakları, "Doblo araçtaki polisler Papermoon restoranda bulunan uyuşturucuyla ilgili bazı kişilerin takibi için bölgedeydi" dediler. Emniyet Genel Müdürlüğü’nden dün yapılan açıklamada "Kavaklıdere Tenis Kulübü yanında Sayın Osman Paksüt’ün bir araçtan şüphelenmesiyle başlayan süreç, Ankara Emniyet Müdürümüzün bahse konu yere intikaliyle açıklığa kavuşturulmuştur. Aracın, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığımıza ait ve kendi görev alanına giren başka bir çalışma amaçlı orada bulunduğu anlaşılmıştır" denildi. Araçta dinleme sistemlerine ilişkin donanım olmadığı belirtilirken, İçişleri Bakanı Beşir Atalay "Sayın üye de dahil oradakilerin hepsi, olayın yanlış anlama olduğunu anlattılar" dedi. Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek de "Takip sözkonusu değil" açıklamasını yaptı.

  YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu ise "Yargıç ve savcıların bu tür kuşkuları hissetmeleri açıklanması son derece güç bir durumdur" dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı