Gündem Haberleri

  Polis basınca 'yangın var' diye bağırıp kaçtılar

  Fatih KARAÇALI/ADANA, (DHA)
  08.09.2014 - 01:40 | Son Güncelleme:

  ADANA’da kumar oynatıldığı ihbarı üzerine 18’nci kez baskın yapılan Güven Partisi İl Başkanlığı’nda içeride bulunanlar, ’Yangın var’ diye bağırıp, kargaşa yarattıktan sonra kaçtı. Panikte polisler ezilme tehlikesi atlatırken, saklanmak için trafo odasına giren bir kişi elektrik akımına kapılıp yaralandı.

  Ahlak Bürosu ekipleri, merkez Seyhan İlçesi’nin Kayalıbağ Mahallesi’ndeki bir iş merkezinin en üst katında bulunan Güven Partisi Adana İl Başkanlığı’na kumar oynatıldığı bilgisini alınca harekete geçti. Tel örgü, çelik kapılarla korunan parti binasına gelen polisler içeriye girmenin yollarını araştırırken, kaçışları önlemek için de işyerlerinin damlarına çıktı. Sivil polisler, çelik kapının açılması için içeride bulunanlara "Kapıyı açın polis" diye seslendi. Polisin çağrısı üzerine binada kısa süren sessizliğin ardından "Yangın var" çığlıkları yükselmeye başladı. Bağrışmaların ardından insan seli halinde binadan çıkan kalabalık, polislerin üzerine çıktı. Bir anda önlerine çıkan kalabalığı durdurmak isteyen sivil polisler ezilme tehlikesi geçirdi. Kapıdan dışarı çıkanlar merdivenleri 3’er 5’er atlayıp kaçmak isterken, arada kalan 33 yaşındaki Mahmut B., ezilme tehlikesi geçirdi. Beden eğitimi öğretmeni olduğunu söyleyen Mahmut B., ekiplerce kenara çekilerek ölümden kurtarıldı. Kargaşadan yararlanan yaklaşık 50 kişi, binayı terk edip ara sokaklara girerek izlerini kaybettirdi.

  189’AR LİRA CEZA

  Parti binasından çıkamayan yaklaşık 50 kişi ise polislerce yakalandı. Binaya giren ekipler, 41 yaşındaki Mehmet Demir’i yerde yarı baygın halde yatarken buldu. Baskın sırasında paniğe kapılıp, saklanmak için trafo odasına giren Mehmet Demir’i elektrik çarptığı anlaşıldı. Mehmet Demir, çağrılan ambulansla hastaneye kaldırıldı.

  Kimlikleri toplanan kumar tutkunlarına Kabahatler Kanunu’na göre 189’ar lira para cezası kesildi. Polis, parti binasındaki bütün eşyaları, duvarları ve tavan aralarını aradı. Kumar malzemeleri, sütunun üzerine ikinci bir sütun görünümünde yapılan kaplamanın arasında buldu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı