Gündem Haberleri

  Polis bağışıyla üniversitede bir sınıf tefriş edildi

  Ahmet KORKMAZER/ NEVŞEHİR, (DHA)
  23.10.2008 - 12:07 | Son Güncelleme:

  NEVŞEHİR Emniyet Müdürlüğü çalışanlarının bağışlarıyla, Nevşehir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi'nde, 35 öğrencinin öğrenim gördüğü bir sınıfın tefrişi yapıldı.

  Nevşehir Valiliği'nce başlatılan ‘Üniversiteye sen de bir oda tefriş et' kampanyası kapsamında Emniyet Müdürlüğü çalışanları arasında toplanan yaklaşık 3 bin 300 YTL ile Fen Edebiyat Fakültesi'nde bir sınıf tefriş edildi. Bu sınıfın açılışı dolayısı ile tören düzenlendi. Törene, Nevşehir Valisi Asım Hacımustafaoğlu, Rektör Prof.Dr. Filiz Kılıç, Emniyet Müdürü Ömer Gurulkan ile birlikte Emniyet çalışanları katıldı. Emniyet Müdürü Gurulkan, polisin üniversite öğrencilerinin ‘ağabeyi' veya ‘ablası' konumunda olduğunu belirterek, “Geçmişte polisle, üniversite gençliği sık sık karşı karşıya gelirdi. Günümüzde bu durum azaldı. Bizi en yakın yardımcınız olarak görmenizi ve her türlü derdinizde bize başvurmanızı istiyorum. Kapım her türlü sorununuzda size sonuna kadar açık” dedi.

  Vali Mehmet Asım Hacımustafaoğlu ise, Nevşehirliler'in üniversiteyi yıllarca özlemle beklediğini, kavuşunca da eksikliklerin giderilmesi için büyük gayret gösterdiğini belirtti.

  Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Filiz Kılıç da, Emniyet teşkilatının bu jestinin maddi manada küçük ancak, manevi anlamda büyük bir anlam taşıdığını söyledi. Rektör Prof.Dr. Kılıç, “Suya atılan bir taş büyüyerek derya gibi olacaktır. Buna yürekten inanıyorum. Emniyet Teşkilatı'nın jestinin diğer kurum ve kuruluşlara da örnek olmasını diliyorum. Üniversitemizi devlet, vatandaş ve üniversite işbirliği ile kısa sürede adından söz ettiren önemli bir eğitim kurumu haline getireceğimizi belirtmek istiyorum” dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı