Gündem Haberleri

  Poligonda vahşet

  Hürriyet Haber
  17.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir'deki Hedef 12 Atış Poligonu, korkunç bir katliama sahne oldu. Saldırgan kişi ya da kişilerin atış için randevu alarak geldikleri belirlendi. Polis yetkilileri, araştırmayı üyeler üzerinde yoğunlaştırdı.

  İzmir, Anafartalar'da Hedef 12 adlı özel atış poligonunda, önceki gece atış öğretmenliği yapan emekli başkomiser 52 yaşındaki Ramazan Özbek, poligon bekçisi 45 yaşındaki Kasım Elçiboğa ile üst kattaki tıp merkezinin bekçisi 45 yaşındaki Yavuz Anar başlarından kurşunlanarak öldürüldü.

  Katilin olaydan kısa süre önce telefonla arayıp, ‘‘atış randevusu’’ aldığı bildirildi. Olay yerinde yüzlerce boş kovan bulan polis, bu durumun soruşturmayı güçleştirdiğini, bulgular doğrultusunda cinayetin tek kişi tarafından işlendiği kanısına varıldığını açıkladı. Cinayetlerin poligona ait silahlardan biriyle işlenmiş olabileceği de kaydedildi.

  MÜŞTERİ BEKLERKEN

  Tüyler ürperten olay, önceki akşam Anafartalar Caddesi'ndeki ‘‘Hedef 12’’ adlı atış poligonunda meydana geldi. Normalde saat 20.00'ye kadar açık olan, ancak müşteri gelmediği için saat 17.00'de kapatılan atış poligonunu arayan ve ‘‘tanıdık’’ olduğu sanılan bir kişi, saat 19.00 sıralarında atış için geleceğini söyleyip randevu aldı. Patron Ahmet Gülerman ve diğer görevliler çıkarken, atış eğitmeni Ramazan Özbek'le bekçi Elçiboğa kaldı.

  FIRINCILAR BULDU

  Korkunç katliamı, geceyarısı poligonun ışıklarının açık olduğunu farkedip, uyarmak için içeri giren yan taraftaki fırıncılar tarafından polise bildirildi.

  Poligon amiri ve atış eğitmeni Ramazan Özbek'le bekçi Kasım Elçiboğa'yı atış alanında, üst kattaki polikliniğin bekçisi Yavuz Anar'ı da salonda kanlar içinde yatarken bulundu.

  Katil atış için randevu alıp gelmiş

  Atış poligonu,3 kişinin başlarına sıkılan toplam 15 kurşunla öldürüldüğü nedeni belirlenemeyen bir katliama sahne oldu. Saldırgan kişi ya da kişilerin atış için randevu alarak geldiği belirlendi.

  Başlarından vuruldular

  Polis, ilk belirlemelere göre Özbek'in başına 7, Elçiboğa'nın başına 5, Anar'ın başına da 3 el ateş edilerek öldürüldüğünü açıkladı. Poligonda akşam temizliği yapılmadan cinayet işlediği için olay yerinde yüzlerce boş kovan bulundu.

  9 mm. çapındaki Beretta marka tabancayla işlendiği sanılan cinayette, önce Özbek ile Elçiboğa'nın, daha sonra da Anar'ın öldürüldüğü açıklandı. Ensesinden vurulan Anar'ın, kaçmaya çalışmış olabileceği belirtildi. Cinayetlerin nedeni, henüz belirlenemedi.

  OLAYI POLİSTEN DUYDUM

  Lale İşhanı ve Hedef 12 adlı atış poligonunun sahibi Ahmet Gülerman, ‘‘Olayı polislerden duydum. Saat 19.00 sıralarında işhanından ayrıldım. Poligon sorumlusu Ramazan Bey, randevulu müşteri beklediği için kalmıştı. Ne oldu, neler oldu, neden oldu bilgim yok. Şok oldum’’ dedi.

  İzmir Emniyet Müdürü Hasan Yücesan olay yerine gelerek bilgi alıdı. Üye olmadan girilemeyeceği belirtilen poligonla ilgisi bulunan kişilerle, poliklinik görevlileri ve fırın çalışanlarının sorguya alındığı bildirildi.  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı