Gündem Haberleri

  Polat’ın baş ağrısı

  Özge EĞRİKAR / İSTANBUL
  02.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  10 yıl önce tanıştığı Adnan Polat’tan yardım isteyerek para alan, yardımlar kesilince de 1.5 ayda 250 tehdit mesajı atan Mehmet Ali Y. hakkında 4 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

  Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat’a 2 ay önce yaklaşık 250 mesajın yanı sıra telefonla tehdit eden, faks çeken Mehmet Ali Y.’ye “şantaj” ve “kişilerin huzur ve sükununu bozma” suçundan dava açıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianemede, Mehmet Ali Y.’nin 10 yıl önce tanıştığı Adnan Polat’tan birçok kez yardım adı altında para aldığı belirtildi. Şüphelinin, yardımların kesilmesi ve görüşme taleplerini geri çevirmesi üzerine Adnan Polat’ın cep telefonuna 7 Mart 2013’ten 26 Nisan 2013 tarihine kadar tehdit ve şantaj içerikli 250 mesaj attığı iddia edildi.

  TEYZE OĞLUYLA BORÇ İSTEDİ

  Savcılığa şikâyette bulunan Polat ifadesinde, “Şüpheli, teyzesinin oğlu ile yanıma geldi ve yardım istedi. Bir miktar harçlık verdim. Kendisiyle ticari ve hukuki hiçbir ilişkimiz yoktur. 2 ay önce işyerimin önüne gelerek kendisini yaralamış. Güvenlikten para istemiş, güvenlik de vermemiş” dedi. Mehmet Ali Y.’nin 1 yıl 4 aydan, 4 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.

  ‘Adını çıkarırım’

  İDDİANAMEYE göre şüpheli Mehmet Ali Y., Adnan Polat’a 2001 yılında meydana geldiği iddia edilen ve kendisinin de sanık olarak isminin geçtiği ve yargılandığı, mağduru Tüpraş AŞ olan bir sahtecilik-dolandırıcılık olayına ismini karıştıracağını söyledi. Hatta medyaya da bu konuda röportaj vereceği yönünde tehdit içerikli şantaj yaptı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı