Gündem Haberleri

  Polanski, "Oliver Twist"ini buldu

  Hürriyet Haber
  27.04.2004 - 11:10 | Son Güncelleme:

  Usta yönetmen Roman Polanski, temmuz ayında çekimlerine başlayacağı ''Oliver Twist'' filminin başrol oyuncusunu buldu. Ünlü İngiliz yazar Charles Dickens'ın aynı adlı eserinden uyarlanan filmde küçük kahraman Oliver Twist'i 10 yaşındaki Barney Clarke canlandıracak. Deneyimli aktör Ben Kingsley de çocuklara hırsızlık yaptıran kötü karakter Fagin rolünü üstleniyor.


  Polanski, Oliver Twist  gibi, Londra'nın doğu yakasına özgü anlaşılması zor bir aksanla konuşan bir çocuk oyuncu bulmak için Londra'daki oyunculuk okullarında araştırma başlattı. Belirlenen 30 aday arasından da 10 yaşındaki Barney Clarke'ı seçti. .

  Çekimleri 12 Temmuz'da başlayacak filmde, Clarke, Oliver Twist'i oynayacak. Ünlü aktör Ben Kingsley ise çocuklara hırsızlık yaptıran kötü karakter Fagin'i canlandıracak.

  David Lean'ın 1948 yılında çektiği ''Oliver Twist'' filmini bir çocuk olarak izleyip çok sevdiğini belirten Polanski, ''Oliver Twist'in tekrar ortaya çıkma zamanı gelmişti. Bu filmi çocuklar, özellikle de kendi çocuklarım için çekiyorum'' dedi.

  1977'de küçük yaştaki bir kızla yasadışı cinsel ilişkide bulunduğu gerekçesiyle ABD'de hakkında açılan bir davada tutuklanma kararı bulunduğu için ödül törenine katılamayan Polanski, Oscar ödülünü ödülü ünlü oyuncu Harrison Ford'un kendisi için sakladığını söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı