Gündem Haberleri

  Plaza de Mayo Anneleri'nden Gezi Parkı eylemlerine destek

  Canan KAYA – ARJANTİN / DHA
  08.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Arjantinli Mayıs Meydanı Anneleri (Madres de la Plaza de Mayo), Gezi Parkı’na destek mesajı gönderdi.

  Plaza de Mayo Anneleri Kurucu Çizgi Başkanı Nora Cortinas, Gezi Parkı eylemcilerinin yanında olduğunu söyledi.

  Birkaç ay önce, Cumartesi Anneleri’ni desteklemek için Türkiye'ye geldiğini anlatan Cortinas, annelere ve eylemcilere selam gönderdi.

  36 yıldır her perşembe toplandıkları Plaza de Mayo Meydanı’ndaki eylemde DHA’ya açıklamalarda bulunan Cortinas, şöyle konuştu:

  “Ben, Plaza de Mayo Anneleri Kurucu Çizgi’den Nora Cortinas. İhtiyaç duydukları sağlıklı ve temiz bir çevrede yaşamak için mücadele veren Türk halkının yanında olduğunu söylemek istiyorum. Birkaç ay önce İstanbul'da, bizim gibi çocukları kaybedilmiş ve öldürülmüş Cumartesi Anneleri’yle birlikteydim. Onlar da bizim gibi, hakikat ve adalet arayışı içindeler. Ama şu anda, ülkede yaşanan sosyal problemlerin çözümü ve temiz bir çevrede, sağlıklı yaşamak için yaşanan verilen mücadelenin de içinde yer alıyorlar. Buradan Plaza de Mayo Anneleri’nin selamını gönderiyorum. Onları tanımış olmaktan çok derin mutluluk duyuyorum. Hatıraları benim için. Dayanışmacı selamlarımı gönderiyorum.”

  Plaza de Mayo Anneleri’nin eylemini desteklemeye gelen bir grup Türk, “I'm Chapulling to Buenos Aires” yazılı afiş açtılar.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı