Gündem Haberleri

  Playboy sokta

  Hürriyet Haber
  08.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ağabeyi vesayetini istedi

  Ağabeyi Yetkin Berberoğlu mahkemeye başvurup, ‘‘Varını yoğunu satıp, kokaine harcayacak’’ dediği Atik Berberoğlu'nun vesayetini talep etti.

  KOKAİN kullanmak ve bulundurmak suçlarından yargılanan ve hüküm giyen sosyete playboyu Atik Berberoğlu'nun ağabeyi Yetkin Berberoğlu, kardeşinin vesayet altına alınması için mahkemeye başvurdu. Kardeşinin, vesayet altına alınmadığı takdirde varını yoğunu satıp kokaine harcayacağı gerekçesiyle dava açan Yetkin Berberoğlu, vasi olarak kendisinin atanmasını istedi.

  Tedavi kár etmedi

  İstanbul 1'nci Sulh Hukuk Mahkemesi'ne başvuruda bulunan Yetkin Berberoğlu, dilekçesinde kardeşinin uzun süreden beri alkol ve kokain bağımlısı olduğunu birçok kez tedavi olmasına rağmen bu bağımlılıktan kurtulamadığını ileri sürdü. Balıklı Rum Hastanesi'nde 1 aylık tedavi gören, fakat tedaviden sonra da kokain kullanmaya devam eden Atik Berberoğlu'nun, Conrad Oteli'nin şikáyeti üzerine 29 Aralık 1999 tarihinde Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Polisleri tarafından tekrar hastaneye yatırıldığını ifade eden Yetkin Berberoğlu, kardeşinin tedavi gördüğünü belirtti.

  Zarurete düşmesin

  Yetkin Berberoğlu, kokain bulundurmak ve kullanmak suçlarından İstanbul 5 ve 7'nci Ağır Ceza Mahkemeleri'nde yargılanıp hüküm giyen ve halen aynı suçtan İstanbul 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan kardeşi Atik Berberoğlu'nun zarurete düşmemesi ve başkalarına zarar vermemesi için vesayet altına alınmasının şart olduğunu öne sürdü. Kardeşiyle aralarında herhangi bir menfaat çatışması bulunmadığını da ileri sürerek, vasilik görevini yerine getirebileceğini vurguladı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı