GeriGündem PKK'ya tünel ve duvar darbesi!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

PKK'ya tünel ve duvar darbesi!

PKK'ya tünel ve duvar darbesi!

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde devam eden operasyonlarda bölücü terör örgütüne ait çok sayıda mühimmat, duvar delmek ve tünel kazmak için kullanılan hilti, kazma ve balyoz, çok sayıda tıbbi yaşam malzemesi, iki sedye ile gaz maskeleri ele geçirildi.

İlçede kazılan çukurların kapatılması ve oluşturulan barikatların kaldırılması amacıyla 13 Mart'ta başlayan sokağa çıkma yasağı sonrası Yeni, Cumhuriyet, Eski Kışla, Orman, Yeşildere, Mezarlık, Esentepe, Dize ve Güngör mahallelerinde başlatılan "Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle" operasyonu devam ediyor.  Güvenlik güçleri, operasyonlar sonucu sıkıştırılan ve etkisiz hale getirilen teröristlerin Eski Kışla ile Mezarlık mahallelerinde bulundukları bina ve ve mevzilerde arama gerçekleştirdi.PKKya tünel ve duvar darbesi


Aramada, kalaşnikof marka piyade tüfeği, bu silaha ait 7 şarjör ve 182 mermi, 4 roketatar başlığı, duvar delmek için kullanılan hilti, kazma ve balyoz, çok sayıda tıbbi yaşam malzemesi, iki sedye ile gaz maskeleri ele geçirildi. İncelemede, sedye ve tıbbi yaşam malzemelerinin bölücü terör örgütü mensuplarınca operasyon öncesi kaçırılan ambulanstan gasbedildiği belirlendi. 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle