Gündem Haberleri

  PKK'ya Afrin bozgunu: Elebaşları paralarla kaçıyor!

  AA
  10.03.2018 - 21:40 | Son Güncelleme:

  Zeytin Dalı Harekatı'nın sürdüğü Afrin'de, terör örgütünün ilçede sözde savunma ve içişleri bakanlığını yapan iki isim örgütten kaçmaya çalıştı.

  AA'nın Afrin içindeki güvenilir kaynaklardan aldığı bilgiye göre, örgütün kanton yapılanması altında işgal ettiği ilçede sözde adalet bakanı görevi yapan Said İsmet Gubar, Afrin'i terk etti.

  İRAN DESTEKLİ GRUPLA PAZARLIK

  Gubar, kaçtıktan sonra Beşşar Esad rejimin kontrolünde görünen ancak fiilen İran destekli silahlı grupların işgalinde bulunan Nubul'a geldi. Terör örgütü, Gubar'ı geri almak için İran destekli gruplarla pazarlığa devam ediyor.

  Afrin göründü Hendeklere karşı insansız iş makineleriAfrin göründü! Hendeklere karşı insansız iş makineleri


  ALIKONULDU

  Afrin'den kaçan diğer elebaşı ise sözde içişleri bakanı Hasan Bayram oldu. Afrin'in rejim bölgesine bağlanan Ziyare kapısından çıkmaya çalışan Bayram, burada YPG/PKK unsurları tarafından alıkondu. Kaçma girişimi başarısız olan Bayram'ın yanında yüklü miktarda para götürmeye çalıştığı öğrenildi.

  Öte yandan, Zeytin Dalı Harekatı'nda kıskaca giren örgütün, Kandil Dağı'ndaki tepe kadrolarından gelen çok sayıda elebaşı da ilçe merkezini terk etti. 

  SON 24 SAATTE NE OLDU?

  Son 24 saatte ne oldu? (10.03.2018) – 2 İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..
  Etiketler: PKK , afrin , terörist , son dakika , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı