GeriGündem PKK'nun uyuşturucu operasyonu iddiasına soruşturma
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  7
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

PKK'nun uyuşturucu operasyonu iddiasına soruşturma

TERÖR örgütü PKK’nın gençlik yapılanması olan ve kendilerini ’Asayiş birimi’ olarak adlandıran Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H), sosyal paylaşım sitelerinde yayınladıkları fotoğraflarla Diyarbakır’ın merkez Sur İlçesi’nde uyuşturucu operasyonu düzenlediğini iddia etti. İddialar üzerine savcılık soruşturma başlattı.

YDG-H’liler Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde dün gece Melik Ahmet ve Gazi Caddeleri üzerinde uyuşturucu operasyonu düzenlediğini iddia etti. YDG-H’liler sosyal paylaşım sitelerine koydukları operasyona ait olduğu iddia edilen fotoğraflarda, yüzleri kapalı kişilerin ellerinde tabanca ve sopalar bulunduğu görüldü. Fotoğraflarda, bir işyerinin ateşe verildiği, sokaktaki bazı kişileri silah tehdidi ile sıraya dizildiği ve torbacılık yaptığı iddia edilen bir kişinin de dövüldüğü görüldü.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, söz konusu bölgede kendilerine yangın olduğuna dair ihbar gelmediğini bildirdi.

BAŞSAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

İddialar üzerine Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Başsavcılık, olayla ilgili fotoğraf ve görüntüleri incelemeye alarak, şüphelilerin kimliklerini belirlemek için çalışmalarını sürdürüyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle