Gündem Haberleri

  PKK'nın yerini trafik terörü aldı

  Uğur ERGAN / ANKARA
  27.07.2001 - 01:25 | Son Güncelleme:

  Türk turizmi bu yıl rekora koşarken, en fazla turistin geldiği Almanya'nın Dışişleri Bakanlığı'nca hazırlanan Türkiye'ye ilişkin bilgi notunda, artık PKK'nın terör eylemlerinin sona erdiği bildirildi.

  Buna karşılık, Türkiye'yi tercih eden turistler trafik canavarı konusunda uyarıldı. Bakanlık, trafik canavarını, en büyük tehlike olarak gösterdi.

  Alman Dışişleri Bakanlığı'nın internet sitesinde Türkiye ile ilgili bilgilerde, Abdullah Öcalan'ın yakalanmasından sonra PKK'nın terör eylemlerinin artık gündemde olmadığı belirtildi. Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da da, PKK saldırılarının ciddi boyutta azaldığına dikkat çekilirken, OHAL'in uygulandığı Diyarbakır, Hakkari, Şırnak ve Tunceli'de güvenlik güçlerinin talimatlarına uyulması tavsiye edildi. Turistler açısından Batı ve Orta Anadolu ile Akdeniz ve Karadeniz kıyılarındaki trafiğin ciddi tehlike oluşturduğuna dikkat çeken bakanlık, özellikle geceleri karayolculuğu yapılmamasını önerdi. Bakanlık, ayrıca Türkiye'nin deprem bölgesinde olduğunu, İstanbul ve civarı ile Karadeniz bölgesinin iç kesimleri, Ege bölgesinin büyük bir kesimi ve Akdeniz bölgesinin bazı kesimlerinde deprem tehlikesi olduğunu vurguladı.

  Alman Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan için de Türkiye'ye benzer bir uyarıda bulundu ve bu ülkedeki trafik terörüne dikkat çekti.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı